Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Pienimpien asialla

Vierailija
16.09.2012 |

Kristitty 3 lapsen isä ja puoliso Helsingistä. Todella kovan elämänkoulun käynyt ja siksi tiedänkin mistä puhun. En voi luvata että asiat muuttuisivat mutta sen lupaan että kovasti teen työtä ja pidän ääntä. Autan ihmisiä suurella sydämellä ja vastikkeetta. TV:stä monille tuttu kasvo. Tahdon tehdä tiivistä yhteistyötä kuntalaisten kanssa ja saada erityisryhmät ja syrjäytyneet kuulluiksi. Mielenterveyskuntoutujien, päihdeongelmaisten, vanhusten, lapsiperheiden ja vankien asialla.





Marko Pekkarinen

Helsinki

KD





http://www.suomi24.fi/yhteis%C3%B6/markopekkarinen



http://www.markopekkarinen.fi

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
16.09.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

Meidän vanhuksilla on vielä huonommat oltavat, kun lapsilla. Mielenterveyskuntoutujat on kans ykkössijalla. Heidän terveys vaikuttaa myöskin muihin ihmisiin.



Lapsiperheiden hyväksi on myös hienoa tehdä asioita, etenkin huostaanotettujen lapsien, mutta ne jotka lapsia tänne siittää, myös itse elättää ja pitävät huolen omista asioistaan.

Vanhemmilla vastuu ja velvollisuus tehdä lapsensa elämästä parasta, he voivat valita, ennenkuin harrastaa seksiä.



Mutta vanhukset ja mielenterveyskuntoutujilla ei kaikilla ole läheisiä, jotka pitäisivät huolta.



Jokainen vanhempi tietää kyllä, mitä eteen tulee kun lapsia tehdään. Jotkut idiootit vaan jättää ne hoitamatta, eikä välitä niistä.

Vierailija
2/2 |
16.09.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

Sitäkö otsikko tarkoittaa?

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kolme kolme kahdeksan