onko kellään eronneilla isän ja äidin kodit tosi lähekkäin?
Miten on toiminut? Juokseeko lapsi edestakaisin ?
Kommentit (8)
homma toimii ja kyllä niillä on säännötkin miten menetellään eli lapset ei juokse kodista toiseen kotiin.
Yhdellä yh-äidillä lapset on jo teinejä.
Kiitos vastauksista, ja sori jos otsikko oli jonkun mielestä huonosti muotoiltu. Onneksi suurin osa kuitenkin ymmärsi mistä kyse ;)
Siis mä en ole eronnut, mut mun isän ja äidin kodit on tosi lähekkäin, ihan samassa osoitteessa asuvat. Tiedän myös monta eronnutta, joiden vanhemmat asuu edelleen samassa osoitteessa.
ja lapset saavat juoksennella edestakaisin. On iskäviikko ja äitiviikko, jolloin kyseinen vanhempi ottaa vastuun siitä, missä lapsi on jne, mutta poiketa saavat toisen vanhemman luona. Jos nyt osasin oikein selittää. Hyvin on toiminut.
ja kyllä lapset väliin juoksi edestakaisin, se oli oikeastaan hyvä asia :)
Lapset eivät vielä juokse edestakaisin (alle kouluikäisiä), en tiedä miten toimii, jos asutaan näin vielä heidän ollessaan kyllin vanhoja kulkemaan vapaasti (ja olemaan kotona ilman vahtimista, nythän ei voi toiselle lähettää pelkästään lapsen toiveesta, kun lapsen hoitaminen pitää olla järjestettynä ja toisen perheen kotona.)
pääasiassa viikot mulla ja viikonloput exällä mutta käyvät kuitenkin jommallakummalla siinä välissäkin jne hyvin on tominut. Lapset nyt jo koulussa niin kulkevat itse alle kouluikäisenä tietty vietiin ja tuotiin.
Up