Ystävien kutsumisesta, onko noloa/suuttuisitko
Jos sinulle tänään/tähän aikaan esitettäisiin kutsu mökille? Onko noloa kutsua näin lyhyellä varoitusajalla?
(Samaan paikkaan on kutsuttu myös toiset ystävät, jotka ovat saanet kutsun aikoja sitten)
Kommentit (5)
Vai että huomenna olisi lähtö illalla?
Jos tänään, niin noloa, koska menen jo kohta nukkumaan, jos huomenna, ei yhtään noloa, muttei välttämättä onnistu. Meidän perhe harrastaa lyhyen varoitusajan kutsuja, toimii hyvin kun ei halua ehdottamasti saada juuri tiettyä henkilöä mukaan/kylään?
Tälle illalle on myöhäistä. Kello on sentään jo paljon.
Huomiselle ja ylihuomiselle se on vähän rajoilla. En missään tapauksessa loukkaantuisi, mutta en myöskään fkokisi mitään velvollisuutta mennä. Menisin, jos ei olisi muuta ja sattuisi olemaan sopiva fiilis mökkijuhlintaan. Ehkä olisi, ehkä ei.
Tarkoitus on mennä huomenna tai voihan sinne tulla vasta lauantainakin...
-Ap-
mennä sinne vielä tänään?! No olsi musta kummallista ja just merkki siitä että ups, unohtui tai joku tärkeämpi ei päässytkään tulemaan. Mä olen usein nukkumassa jo tähän aikaan.