Onko kukaan käynyt (Australian) Sydneyssä??
Voitko kertoa millainen paikka oli? Varsinkin lapsiperheelle? Suunnitelmissa matka sinne ensi talvena. Kuinka turvallinen paikka se on? Lähinnä kiinnostaa lapsikaappaukset..onko turvallisempi kuin esim. New York?
Kommentit (5)
Mutta ei sielläkään ihan mihin tahansa kannata kävellä ja kyllä ne lapset kannattaa pitää lähellä koko ajan.
Me ollaan oltu siellä pienten lasten kanssa ja kaverillani on perhe Sydneyssä; samanlainen suurkaupunki se on kuin muutkin -hyvässä ja pahassa- Kaikkea voi sattua mutta ei pelon takia kannata jättää matkaa tekemättä!
Emme pelkää matkustaa Australiaan :) Ajattelin vain kysäistä turvallisuudesta verrattuna USA:n suurkaupunkeihin. Siellähän taitaa olla tavallista että maitopurkin kyljessä on kadonneiden lasten kuvia..
Turvalliselta siellä tuntuu. Mistään lapsikaappauksista en ole kuullut.