Hyvä ravintola Sokos Hotel Pasilan läheltä?
Ollaan ens kuussa menossa miehen kans Helsinkiin kyseiseen hotelliin ja tarkoitus olis käydä jossain ravintolassa syömässä. Olis hyvä jos ravintola olis kävelymatkan päässä, eikä mikään kovin kallis. :)
Kommentit (8)
mutta ratikalla pääsee hotellin oven edestä keskustaan helposti jossa voi mennä sit mihin vaan.
Ja hotelli on Länsi-Pasilan puolella eikä siellä mitään kamalia betonitaloja ole toisin kun Itä puolella.
Pasilasta on hyvät yhteydet, lähes joka paikkaan. Me olemme menossa Pasilan Holiday Inn hotelliin miehen kanssa syyslomalle. Tarkoituksella valitsimme Pasilan, olen opiskellut Helsingissä ja verestämme muistoja.
Pasila ei ole tunnettu kulinaarisista elämyksistä. Suosiolla junalla keskustaan, kestää 5 minsaa.
no onhan siinä se joku amarillo vai mikä lie
väkisin nauratti muakin =).
Miksi ottaa hotelli Pasilasta missä ei ole mitään muuta kuin betonia, betonia ja asema?
Eli asemalle vaan ja keskustaan, siellä sitä valinnan varaa riittää!
Kalliossa, ihan kävelymatka ja siellä on ainakin Kivi (tai mikä nykyään nimi onkaan).
Toki kannattaa mennä jo miltei päiväsaikaan, iltasella on jo täynnä känniläisiä.
tarvii olla hieno ravintola, niin siitä pääsee 23 bussilla esim. Lemon Grassiin, jossa on hyvää thairuokaa. On ihan yleisesti suosiossa, julkkiksia yms. käy. Samaisella bussilla pääsee myös Soul Kitcheniin, joka nyt ei varsinaisesti ole kovin hyvä, mutta idea on kiva ja interiöörissä yritystä. Keskustassa on sitten mitä vaan, junalla pääsee, tai tuolla samalla bussilla tai 7 ratikalla.
Keskuspuiston läpi pääsee kivasti Ravintola White Ladyyn, Mannerheimintie 93.