Kadehditaanko sinua ja jos niin miksi?
Kommentit (4)
Mitään pahansuopaa kateutta en kuitenkaan ole huomannut. Musta on ihan luonnollista olla kateellinen siitä jos jollakin menee tosi hyvin jollain alueella.
Varmasti jotkut kadehtivat myös siitä että pystyn saamaan lapsia. Sekään ei tietääkseni ole ollut mitenkään ilkeänsävyistä kateutta.
Tai itselleni ei ainakaan tulisi mieleen kadehtia ketään sen takia, että hän on jostain ylpeä.
Mutta siis, jos joku nyt minua kadehtii niin luultavasti hyvästä ulkonäöstä, hyvästä miehestä, mukavista lapsista tai rohkeudesta tehdä omanlaisiani valintoja elämässä.
Kaikenkaikkiaan kateus on minusta ihan turhaa, oikeastaan vain kiusaannun, jos joku kovasti kadehtii. Itse en kadehdi ketään.
imetyksen jälkeen rintani ovat siltikin hyvät, sopivat, eivät roiku sitten yhtään :) Kuppikoko 75 c ja pystyt kuten nuorena. Ikää 30 v.