Olen ehkä naurettavan lapsellinen, mutta..
ärsyttää kaverini, joka on katkera laihtumisestani. Heittelee ilkeitä kommentteja ja vähättelee, koska on itse vielä lihavampi kuin minä mutta ei saa tehtyä asialle mitään.
Nyt meillä tuli pitkä tauko kun ei nähdä, ja olen tahallani tehnyt niin, että en mainitse missään (fb:ssa, sähköposteissa tms) mitään esim. liikunnastani tms. mutta faceen olen laittanut esimerkiksi että "Terassi ja siideri kutsuvat " ja muita vastaavia herkutteluun liittyviä juttuja. Kaikki siis ihan tosia, mutta samanaikaisesti syön kurinalaisesti ja harrastan paljon liikuntaa. Olen laihtunut 8kg siitä kun kaverin kanssa viimeksi nähtiin ja toivon ehtiväni laihtua vielä lisää, jotta sen naama venähtää kun nähdään.
Jep, olen typerä ja lapsellinen, mutta saan tästä jotain tyydytystä :)
Hyvä ap! Tärkeintä on, että laihdut (siis jos olet tosiaan ylipainoinen), ja jos sen teet vielä hykerrellen niin mikäs sen mukavampaa :D