Te joiden liivikoko on noin 75 E, kuinka pitkiä ja painavia olette?
Kommentit (11)
on E-kupin rinnat. Olin ennen lähes anorektikko ja rintani olivat pienet B-kupit. Yllätyin siitä, että lihottuani 20 kiloa rinnat kasvoivat kolme kuppikokoa.
Mä olen 171 cm ja 72 kg, kuppikoko on juurikin 75E
ja imetyksen jälkeen koosta 85C kokoon 85DD.
normaalipainon ylärajalla siis, ja liivikoko on juurikin tuo 75E, joistain malleista menee myös 80D.
käytin kokoa 85C, kunnes menin liivikauppaan. Siellä asiansa osaava myyjä antoi minulle liivit 75E ja huomasin niiden istuvan paljon paremmin kuin entiset! Olen n.169/67, nuorempana toki monta kiloa kevyempi.
Uusien liivien pitäisi alkuun olla uloimmissa hakasissa ja sitten hiukan "venyttyään" kireämmällä. Minulla tuo 75 kyllä pitää olla heti kaikkein kireimmällä, mutta koko 70 on jo liian tiukka. Nythän Triumpfin koot ovat muuttuneet niin, että entinen E onkin nyt F. Siispä kokoni on siinä 75F.
165cm ja 53kg, imetän.
Mulla oli imettäessä pari kuppia isommat rinnat, nyt en imetä ja on 75E.
Olen normaalisti 160cm ja n. 52kg. Nyt olen raskaana ja painan jotain 58kg ja alkaa vanhat rintsikat vähitellen kiristää.
165cm ja 53kg, imetän.
Mulla oli imettäessä pari kuppia isommat rinnat, nyt en imetä ja on 75E.
Silloin kiloja viisi enemmän.
168 cm, 61 kg
ai niin mut onkin 70 E