Huomenta! Mikä sää? Onko päiväsi jo pilalla?
Kommentit (10)
Paras kesäsää, jos pikkuisen kirkastuisi, sitten lämpenee. Tykkään just tästä. Pikkuisen paleltaa ja sitten kohta onkin jo lämmintä ja saan nauttia terassilla auringosta. Raikkaan kirpeää.
Kylmää tosin, avasin parvekkkenoven just. Herään ainakin tohon raikkauteen. Hyvä mieli ja toista päivää töihin. Siellä rauhallista.
Huomenta! Olemme Tuurissa karavaanarialueella ja ensimmäistä kertaa kahteen päivään, sataa vettä. :/
Päivä ei silti suinkaan ole pilalla; luotto päivän kirkastumiselle on vahva, ja vaikkei niin kävisikään, keksimme sadesäähän sopivaa tekemistä.
Lomalla ollaan, life is good!
kylmää ja harmaata, palelin, kun kävin koiran kanssa lenkillä. Nyt auriinko paistaa ja ilma lämpenee, jee! Päiväni ei ole pilalla, tuskin pilaantuukaan, siihen vaikuttaa ihan muut seikat kuin sää...
Tuusula
Aurinkoinen sää ja lämpöä luvattu mukavat 28 astetta. Ei siis ole päivä pilalla :)
paistaa ja lämmintäkin on. Ei ole päivä pilalla koska töitä pitää tehdä sisällä säällä siis ei paljon merkitystä.
Eli ihan normi Suomen kesäsää. Ei mene pilalle. Ja viikon päästä lähetään reissuun ja kohteen sääennuste näyttää reilua 30 astetta ensi viikolle. Että mun puolesta taivaalta voi tulla vaikka kissoja ja koiria, ei haittaa :)
Miten niin pilalla?
Mulla ei ole tapana valittaa niin turhista asioista kuin säästä.
Mulla oli oikein harvinaisen ihana ja onnistunut aamu. Sain paljon märkiä suukkoja lapsilta.
Myöhästyin töistä pari minuuttia ja paikalla oli jo asiakas odottamassa, mutta asiakas oli tosi mukava ja kiitteli hyvästä palvelusta. Jäi tosi kiva mieli.
Lämpötila (+15) on sopiva, jollei siitä nouse. Tuo aurinko voi nostaa lämpötilaa :-/
Helsingissä Kalliossa aamu on alkanut puolipilvisenä ja viileänä, mutta lupaavana :)
Kyllä palelsi koiran kanssa ulkoillessa, vaikka oli takki topin päällä ja pitkät housut...toisaalta aurinko pilkahtelee pilvien lomasta, joten voipi olla, että vielä kirkastuu ja lämpenee. Ihan mukavasti on päivä käynnistynyt!