Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Mitä ruokia olet viime päivinä tarjonnut taaperolle

Vierailija
03.07.2012 |

lounaaksi tai päivälliseksi?

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
03.07.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

Eilen perunasosekeittoa, jossa soseutettuna sekaan herneitä. Päivälliseksi kuhaa, bataattia ja kukkakaalta.



Toissapäivänä lounaaksi siikakeittoa ja päivälliseksi jauhelihatortillat.

Vierailija
2/3 |
03.07.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

Muistankohan, mitä meillä on syöty..



Sunnuntaina lounaaksi lihaperunasoselaatikkoa, päivälliseksi grillattiin kasviksia ja makkaraa + salaattia, tosin tämä "taapero" söi vaan makkaraa, perunaa ja tuoretta kurkkua.



Maanantaina syötiin uimareissulla nakkeja ja ranskiksia kahvilassa ja päivälliseksi kalamurekepihvejä ja uusia perunoita + salaattia.



Tänään oltiin kaupungilla ja lapsi söi lounaaksi yhden hodarin, päivällisellä oli riisiä ja broileria + salaattia.



Lisäksi tietysti aamu-, ilta- ja välipalat.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
03.07.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

on syönyt mm. lihamureketta ja perunoita, kantarellirisottoa, tonnikalaperunasalaattia, munakokkelia jossa tomaattia ja kevätsipulia. Kurkkua, tomaattia, paprikaa ja vesimelonia lisukkeena. Kohta saa taas uusia perunoita ja porkkanoita, lihamureketta sekä silliä ja salaattia.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kuusi kahdeksan seitsemän