Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Ummetusta!

Vierailija
07.06.2012 |

Viimeaikoina mulla on esiintynyt ummetusta.Olen joutunut turvautumaan laxoberoniin.Todella ikävä vaiva.Tarviskohan mennä lääkäriin?

Kommentit (1)

Vierailija
1/1 |
07.06.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

vaikka eipä ne lääkärit mulle oo ikinä muuta osannu tohon sanoa, kuin että 'lisää liikuntaa, nestettä ja kuituja'. Noi auttaa varmasti ennaltaehkäisevästi silloin tällöin kovahkoon mahaan, mutta ei silloin kun on ns. tilanne päällä eikä mikään ole liikkunut moneen viikkoon.



Hyvällä onnella saat lääkärin tutkimaan mistä johtuu, saattaa olla ihan yllättävästi puhjennut ruoka-aineallergia tai vaikka rakenteellinen ongelma. Tai stressi.



Toi on sellanen ongelma, että vaikuttaa nopeesti elämänlaatuun, suosittelen hoidattamaan pois mahdollisimman pian. Pukamat ja muut kyseisen vaivan sivutuotteet ei ainakaan elämää helpota.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla