Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Paljonko voisin painaa elokuussa, jos nyt aloitan laihduttamaan?

Vierailija
06.06.2012 |

lähtöpaino 93kg :( imetän (vauva on kuitenkin jo niin iso, että mitään synnytyksen jälkeisiä nesteputoamia on turha odottaa, läskiä tämä on), joten en pysty vetämään itseäni ihan tilttiin. Esikoisella alkaa elokuussa eskari, enkä haluaisi olla siellä se superläski äiti :(







Kommentit (8)

Vierailija
1/8 |
06.06.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

syön liikaa herkkuja enkä liiku tarpeeksi, ajattelin ihan alkaa kävelemään kunnolla päivittäin ja jumppaamaan kotona sekä pitää herkkupäivän vain kerran viikossa.

Vierailija
2/8 |
06.06.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

Sen avulla saat helposti 5-10 kiloa pois.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/8 |
06.06.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

jos alat ihan nälkäkuurille ja lähtee enemmän, nii se lähtee todennäköisesti lihaksista eikä läskistä. Eli ruokavalio kuntoon, katso mitä syöt ja paljonko. Liikkuminen aina plussaa.



Itse melkeen joka päivä syön jonkun pienen herkun, esim lakupötkö 60kcal tai pari palaa tummaa suklaata á40kcal (pullassa 200-300kcal). Ei tuu sit kauheeta himoa makeaan.



Ei tää laihdutus ole nopeuslaji, vaan kestävyyslaji. Eikä sun eskarin takia tarvi/kannata laihduttaa, vaan ittes. Et taatustu parissa kk kerkeä missinmittoihin, mut entäs kun lapsi menee kouluun, voit olla jo täysin hoikassa normipainossa jos vaan jaksat panostaa!

Vierailija
4/8 |
06.06.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

eikä tarviikkaan. Tarviin vaan jonkun konkreettisen luvun jonka voin teipata keittiön kaappiin ja laittaa lompakkoon niin ettei tee mieli mässätä...

Vierailija
5/8 |
06.06.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kilo per viikko laihdutusvauhdilla saat hyvin 8 kiloa pois, ja todennäköisesti jopa 10kg, kun aloittavana saat myös nestepöhöt pois.



Mä olen laihduttanut hiiii-itaasti marraskuusta lähtien 1kg/kuukausi. Tuon sain pelkällä herkkujen karsimisella. Nyt normaalipainon sisällä täytyi ottaa jo muutkin keinot käyttöön; enemmän vihanneksi, marjoja, hedelmiä, herkkuja vain kerran viikossa ja vähensin leivänsyöntiä. Tällä systeemillä olen saanut nyt 1,5kg/kk pois. Lokakuussa laskin olevani tavoitteessani (-15kg). Paljon, paljon reippaaminkin saa laihdutettua. Tämä on vaan minulle toimivin tapa.



Tsemppiä!

Vierailija
6/8 |
06.06.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

+kävelyn rannepainojen kanssa (noin 7km/päivä) ja pyöräilyn kun on asiaa kaupungille (2,5km/suunta)ja oon noitten 5 nutrilett annoksen lisäksi syönyt vähän porkkanaa, omenia, kurkkua, tomaattia ja vesimelonia. Nyt lähtenyt 4,1kg.



Eli itsestäsi kiinni, mitä oot valmis tekemään asialle ja minkä keinon valitset.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
7/8 |
06.06.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

Nyt kesällä on helpompi laihduttaa (ainakin mun), kun kevyemmät herkut esim. salaatit ja marjat maittavat eikä lämmön takia tee mieli syödä niin paljon, samoin liikkuminen ulkona on mukavaa.



Tsemppiä sulle, tämä on hyvä alku ja elokuussa oot jo paljon kevyempi ja hoikempi!!!

Vierailija
8/8 |
06.06.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

Pudotettavaa siis reippaasti.

T:7