G: Mitä opiskelit viimeksi Wikipediasta?
Vastaan itsekin: juuri äsken Mustanaamio-sitaatteja :) Sitä ennen otin eilen illalla selvää herätysliikkeistä yms ev.lut kirkon kummallisuuksista.
Kommentit (18)
katsoin mikä Vapaudenpatsas on ruotsiksi. (Frihetsgudinnan)
Ja sieltä klikkailemalla päädyin anaaliseksi sivulle. :D
Brittiläisistä kansallissosialistien sympatisoijista 1930-luvulla.
Sitten luin neuvostoliittolaisesta syntikkapopista 1980-luvulla.
Ja tarkistin, millaista kieltä khoekhoe sitten onkaan. Aika naksuvaa.
Lopulta vilkaisin artikkelia valomiekkailutekniikoista Tähtien Sota -leffoissa.
Wiki on parhaita juttuja, mitä netti on tuonut.
Brittiläisistä kansallissosialistien sympatisoijista 1930-luvulla.
Sitten luin neuvostoliittolaisesta syntikkapopista 1980-luvulla.
Ja tarkistin, millaista kieltä khoekhoe sitten onkaan. Aika naksuvaa.
Lopulta vilkaisin artikkelia valomiekkailutekniikoista Tähtien Sota -leffoissa.
Wiki on parhaita juttuja, mitä netti on tuonut.
Viimeinen oli paras :D
Mulla on aina ollut laajat intressit, tällainen helposti innostuva saa Wikiin uppoamaan tunnin toisensa perään. :)
Britit kuitenkin olleet vähintään yhtä tehokkaita toimissaan kuin USA tai no paljon pahempia, mutta esim Erkon Pravda ei koskaan kirjoittanut briteistä pahaa sanaa.
Olihan Britit maailman pahin imperiumi ja siten olisi pitänyt olla jenkkejäkin voimakkaammin vasemmiston hampaissa. Jne jne
Brittejä ei kylmän sodan aikanaan käsitelty alkuunkaan samanlaisena vihollisena ja pahiksena, kuin USAta ja yleisemmin Natoa. Aatoksen äiti oli britti ja hän oli saanut arvonimiä briteiltä jne. Toivottovasti Aatoksen poismeno parantaa Pravdan, sillä nyt se on Euroopan paskin lehti, manipuloivaa valhetta.
Noh, Suomen Brittimielisen ilmapiirin jäljet sitten johtavatkin henkisen ilmapiirimme sylttytehtaalle:
http://fi.wikipedia.org/wiki/Aatos_Erkko
Kävin katsomassa minkä näköinen on Hastings University of Brighton.
Sitten tutustuin sosiologiaan tieteenalana :D
Noh, Suomen Brittimielisen ilmapiirin jäljet sitten johtavatkin henkisen ilmapiirimme sylttytehtaalle:
<a href="http://fi.wikipedia.org/wiki/Aatos_Erkko" alt="http://fi.wikipedia.org/wiki/Aatos_Erkko">http://fi.wikipedia.org/wiki/Aatos_Erkko</a>
Kiitos lukuvinkistä!
Brittiläisen imperiumin mustista puolista tällä vuosisadalla suosittelen muuten tätä: http://www.amazon.co.uk/Britains-Gulag-Brutal-Empire-Kenya/dp/022407363X
Kyllä varmaan joka päivä tulee katsottua jotain, joko omaksi iloksi tai työn puolesta. Viimeksi taisin lukea Weeds-sarjan tekijöistä.
Myohemmin masturboin hanta ajatellen.
Niinkin nolosta aiheesta kuin salatut elämät. En seuraa sarjaa aktiivisesti, mutta nyt oon loman aikana jäänyt koukkuun. :)
Kylän varakkaampi porukka ottaa köyhien perheiden poikia käyttöönsä. Pojat puetaan tyttöjen vaatteisiin ja pojat tanssii miehille, jotka sitten naivat näitä poikia. Tuo taisi olla viimeinen mitä olen lukenut ja se oli eilen.