Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Lapsi 10v ilmoitti eilen sitten alkavansa vegaaniksi :D

Vierailija
21.05.2012 |

Kysäisin sitten, että mitäs ajattelit sitten tästä eteenpäin syödä? Vastasi, että kasviksia tietenkin!



Kysyin, että etkö mitään niiden kanssa, niin vastasi, että no kanaa ja kalaa tietenkin, mutta hän ei enää halua syödä nautaa eikä sikaa :D.



Kysyin, että mitä hänelle pitää sitten leivälle ostaa tästä lähtien. "Eniten tykkään siitä savusaunapalvikinkusta", sanoin, että se on kyllä tehty sianlihasta, pyysi etsimään vastaavan lintuversion.



Kysyin miten sitten niinä päivinä kun haemme vaikka kebabit, kebab on lapsen herkkua. Lapsi vastasi, että no niinä päivinä voin olla lihansyöjä.



Entä mites jouluna kinkku, siitäkin kun tykkää niin paljon. Lapsi vastas, että no joulua ei lasketa myöskään. Että tämmönen villitys nyt täällä, en taida ihan tosissaan ottaa ;D

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
21.05.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

No hyvä, pääset helpolla tästä höyrähdyksestä ;)



Itse olin lapsena pahempi tapaus kun 13-vuotiaana ihan vakavissani päätin ryhtyä vegetaristiksi. Vanhempani vanhan kansan ihmisiä joille ruoka on lihaa ja perunaa ja ehkä vähän jotain kasvista höysteeksi, kurkkua ja tomaattia usein. Minä sitten elin perunalla, kurkulla, tomaatilla ja leivällä sisukkaasti kun vanhemmat kieltäytyivät hörhötysteni takia alkamaan eri ruokia ostaa. Hengissä sitä pysyi niinkin kun noin vanhana vasta aloitti.

Vierailija
2/3 |
21.05.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ihana välillä tämmöinen positiivinen aloitus :)

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
21.05.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

ihana

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: seitsemän neljä yksi