Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Kuivaksi oppimisesta:

Vierailija
10.05.2012 |

Tyttöni on 2,5v. Hän on pääosin päiväkuiva, ei käytä vaippaa. JOskus tulee housuun kuitenkin, ja ilmeisesti allergisoivaa ruokaa saatuaan pissaa tiheämmin. Mutta YÖSTÄ kyse.



Aikaisemmin (ehkä 4kk sitten) tytöllä oli suurin osa vaipoista öisin kuivia. Jätin nyt puolisentoista kuukautta sitten yövaipan pois, koska päivisin oli hämmennystä siitä mihin pissataan. Ajattelin, että teen selkeän lopun vaipoille, siskoni suositteli kun heillä se oli sitten viikossa-parissa auttanut.



Vaan tyttö pissaa yhä usein sänkyyn. siis useammin nykyään kuin ennen. Varmaan joka toinen yö tai useammin. Joskus herää yöllä pissalle ja aina välillä herää aamulla kuivin housuin.



Tuossa yhtenä iltana väsyneenä pyykin määrään sanoin tytölle, että pitäiskös meidän laittaa sulle yöksi vaippa. Hän ei halunnut, en sitten laittanut. Ehkä nyt on tällaista pyykkiaikaa sitten.



Vai onko tämä nyt vain joku kypsymisasia.. ? Pitäisikö laittaa se vaippa takaisin?

Kommentit (1)

Vierailija
1/1 |
10.05.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ei se yöllä pissaaminen lopu ennen kuin kroppa on valmis.



Mulla toinen lapsi oppi yökuivaksi juuri täytettyään kaksi ja toinen viisivuotiaana. Päiväkuivia kumpikin oli 2-vuotiaana.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: neljä yksi kaksi