Kiroiletko ja haukutko töissä kollegoitasi?
Eilen yksi kollegani hermostui totaalisesti uuteen työntekijäään, huusi naama punaisena perkelettä ja saatanaa. "Mitä vittua sä puutut mun tekemisiin, kun et tee mitään itse. Mua ei saatana pikkulikat komentele, mä olen jo sen verran sua vanhempi, että pidä turpas kii" Ym. vastaavaa.
Oli koko päivän töissä hiljaista porukkaa tuon jälkeen. Uusi työntekijä vain ehdotti jotain uutta tapaa tehdä homma, ehdotus oli ihan hyvä.
Lisäksi tämä työntekijä haukkuu puhelimesssa pomoa sekä asiakkaille ja työntekijöille. Sanoo tyyliin, että "pomo vaan mietä juoksuttaa, arvostelee eikä mikään kelpaa ja nyt se on itse ottanut väärän puh.nron.". Aamulla töihin tullessaan sanoo, ettei huvita mikään. Koko ajan tiuskii ja kiroilee.
Millainen tunnelma lienee maanantaina töissä.
Kommentit (2)
Pieni firma ja voin sanoa työnantajallekin päin näköä. Potkuja turha mun pelätä, koska eivät pärjäisi ilman mua.
Kauhea ihminen. Toivottavasti uusi työntekijä viitsii vielä tulla töihin!
Omat kollegani ovat ihania, en voisi juuri parempia toivoa. Töihin on kiva mennä, vaikka työt itsessään eivät aina niin huvittaisikaan. Tämä on mielestäni aika ideaali tilanne.