Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Uimaan lasten kanssa jalan... Miten pakkaan tavarat kätevästi?

Vierailija
18.04.2012 |

Lapsia on neljä, yksi vauva rattaissa ja loput kävelee. Miten pakkaan tavarat kätevämmin? Haluamme alkaa käydä kerran viikossa uimahallissa. Ennen on käyty liian harvoin.

Tänään mennään. Miten te pakkaatte pyyhkeet, uikkarit ym että kaikki sujuu joutuisasti uimahallissa?

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
18.04.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

ja sinne ainoastaan uikkarit, shampoo ja pyyhkeet + istuma-aluset. Sen otat sitte kokonaisuudessan suihkupuolelle jos meette samalle puolelle.



Juomat ja eväät tms sitte toiseen erilliseen kassiin.

Vierailija
2/3 |
18.04.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

Lähdet yksin neljän pienen kanssa uimahalliin! Nostan hattua! Mä en lähde yksin 1,5v ja 4v lasten kanssa. Isompi osaa uida, ei siis viihdy vauva-altaassa. Pienempi mahdoton sähkösaapas, ei pysy sylissä isommassa lastenaltaassa.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
18.04.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

Sähkösaapas, kuulostaapa hauskalta! :D



Isommat lapset ovat jo reippaita ja tottelevaisia ja osaavat uida (6v, 5v ja 4v) ja vauva on sylissä vielä tai vauvakellukkeessa. Pysymme kuitenkin paljon lastenaltaassa, siellä on kaikilla kivaa :)

Tuota tavaraa on vain paljon! Onneksi olemme kaikki tyttöjä että kaikki pääsevät samalle puolelle pukemaan.

ap