Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Ehdottakaa mitä tehdä lisätyöksi

Vierailija
14.04.2012 |

Minusta tuntuu että minulla olisi nyt voimia ja aikaa tehdä silloin tällöin lisätyötä. Se toisi varmasti myös mukavaa vaihtelua tämän hetkiseen elämääni. Lisä rahakaan ei olisi pahitteeksi matkailua rakastavalle ja asuntolainaa maksavalle, joten hyvän tekeväisyys ei nyt inspaa.



Asun pk-seudulla ja vakityöni on päiväkodissa. Eli kaikki työt 7-17.30 välillä on pois suljettuja.Toki välillä muutamina päivinä pääsen aiemminkin. En myöskään haluaisi sitoutua mihinkään tiettyyn tuntimäärään vaan tehdä omien menojen ja jaksamisen mukaan. Olen sosiaalinen ja urheilullinen.



Omat ajatukset ovat olleet keikkatyötä hoitoalalla (vanhainkodit, kehitysvammaisten asuntolat yms) tai kauppaan(urheilu,lastentarvike,elintarvike) myyjäksi/kiireavuksi (pääseeköhän ilman koulutusta?)



Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
14.04.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

kysele lehdenjakohommia aamuiksi ennen varsinaista työpäivääsi. Rankkaa, mutta liikunnallista ja palkkaus on parempi kuin vaikkapa kaupassa kiireapulaisena.

Vierailija
2/3 |
14.04.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

nyt on menossa kesätyöläishaku, mutta tarvittaessa työhön tulevia tarvitaan aina. Itella.com

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
15.04.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

En erityisesti ole aamuihmisiä, pidän pitkään valvomisesta.Voikohan lehden jakoa tehdä vain muutamina aamuina? Kuten mainitsin haluaisin satunnaisen lisätyön.

Täytyy kuitenkin katsoa millaisia jakajan töitä olisi tarjolla.

-Ap-

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yhdeksän seitsemän viisi