Jakso jaksolta tuo Reino alkaa näyttää ja kuulostaa paremmalta =)
Siinä mitään vikaa ole, ihana mies. Panisin! =)
Kommentit (7)
Mullakin on kyllä mielikuva muuttunut parempaan sitten alkujaksojen. Mutta ei kyllä silti poista sitä tosiasiaa, että se alkujaksojen raivoaminen oli ihan kamalaa. Vielä lapsen kuullen.
OT: Fidel oli niin liikuttava kun kysyi heidän muutettuaan sinne omaan taloon ja Reinon lähtiessä töihin, että "missä isä asuu" :')
ohjelman myötä. Olin alussa myös hyvin tuomitsevainen, koska koko ohjelma heidän osaltaan lähti liikkeelle huonoista hetkistä.
Tuntuu, että rentous palasi molempiin kun vauva syntyi ja oman talon luultiin valmistuneen. Pariskunnan välillä oli huumoria ja iloa mitä ei alkujaksoissa näkynyt.
Luulenpa, että harvasta meistä saisi mairittelevaa materiaalia samanlaisessa elämäntilanteessa.
ja menis sitten kotiin sanomaan vaimolleen miten se oli vaimon oma vika kun keskittyy niin lapsiin. Vai miten se nyt menikään.
kun nyt viimeisissä jaksoissa ei ole korostettu "herran" kusipäisyyttä, kai se sitten "kuulostaa paremmalta". Hehhee.