Lue keskustelun säännöt.
Kaveri oli saanut reseptin tupakan lopetuslääkkeisiin.
05.04.2012 |
Mutta ei aikonut hakea niitä kun ovat niin kalliita. Kieltämättä hämmästyin koska minusta tupakkakin on kallista. Tuo tosin olisi kertamaksu, mutta jos polttaisin ja tahtoisin lopettaa satsaisin mielummin siihen kuin tupakkaan.
Kommentit (3)
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
noin kolmesataa euroa, jos käyttää koko kuurin. Ensimmäinen pakkaus maksaa noin satasen. Onhan tuo kertainvestointina aika kova etenkin, jos pelkää epäonnistuvansa lopettamisessa lääkkeestä huolimatta. Champix ei ole mikään ihmelääke eikä lopeta kaikilta tupakanhimoa, joten kynnys ostamiseen voi olla korkea, jos talous on tiukalla. Champixin aloituspakauksen hinnalla kun ostaisi aika läjän nikotiinipurkkaa.
Miten tupakoitsija voi sanoa, että on kallista... Tupakkahan maksaa ihan pirusti. Ja sitä paitsi lopettamisen terveyshyötyjä ei pysty edes rahassa mittaamaan. :)