näin juuri..
onko kellään tietoa mistä vois johtua et selkä on nyt koko ajan ihan sökönä, ja kaiken lisäks ihan tuolt alhaalt aina lapaluihin saakka. ahdistaakin ja öisin on vaikea nukkua ku ei meinaa saaha henkeä. päätyäkin jo pariin kertaan koroteltu mut ei auta. samoin näin ylhääl olles on tänään alkanu käymään henkeen..samoin tulee kuumia aaltoja urakalla kun henkeä salpaa. terkkaa en saa kiinni. mitähän siis tehdä tai mistä johtuu? pitääkö vaan ootella?
-neitoperhonen ja Toukka 39+2
Kommentit (4)
alaselkä välillä ihan hirmu kipeänä ollut nytten. Mutta tuntuu että se tulee rasituksesta, kun esim. imuroin. Kuitenkin toivon, että se voisi ollakin supistusta. Sattuu välillä niin että tuntuu etää jalat menis alta. Sanottiinko synnärillä jotain, osititko? Nyt tasan rv 40.
Laitoit tuohon viestiin, että selkä on koko ajan sökönä, mutta särkeekö sun selkää ihan jatkuvalla syötöllä vai ennemminkin niin että ne kivut tulee ja menee?
Mulla esikoista synnyttäessä supistukset tuntui juuri tuolla selässä ihan alaselästä ylös asti ja henkeä salpas aina samalla.
en siis laske niitä supistuksiksi..
kirjotti lähetteen synnärille ja sinnehän mentiin. kaikki kunnossa, vauvalla ja mullakin noin niinku lääketieteellisesti. terkka oli sitä mieltä et voisivat käynnistellä mut lääkäri totes ettei ota riskiä ku ei oo kalvot viel valmiit.kanavaa 2cm ja pehmee..joka paikkaa koski vaan helvetisti ku teki sisätutkimusta tai vaan kokeile mahan päältä. nytkin täs istuen tuntuu etten jaksa kannatel mahaani, särkee jne. mut ku ei oo lääketieteellist syytä käynnistää ni sit saa äiti kärsiä ku kaikkihan on normaalia ja kuuluu raskauteen. ei kuulemma voi millään poistaa mun kipuja ja oireita. kyllä voi, antamalla mun synnyttää ku ei nappula tajua ite tulla ulos..mut ei auta ku mennä tunti tunnilt itkien. tsemppiä muille.
usko meni jorviinkin, tuskin tulee enää mistään valitettua ku kaikkihan kuuluu raskauteen ja on niin normaalia. eivät edes reagoineet siihen et olen pitkiä aikoja yöllä hengittämättä, mies totes viime yönä. ei väkisin.
-neitoperhonen ja Toukka 39+2