Salainen paheeni, tunnustus.
Joskus, kun tekee ihan kamalasti mieli jotain hyvää, mutta jemmassa ei ole mitään herkkuja, sotken itselleni sujlaamössöä kaakaojauhesta ja tilkasta maitoa. Tekeekö kukaan muu aikuinen tällaista? :)
Kommentit (9)
Joskus, kun tekee ihan kamalasti mieli jotain hyvää, mutta jemmassa ei ole mitään herkkuja, sotken itselleni sujlaamössöä kaakaojauhesta ja tilkasta maitoa. Tekeekö kukaan muu aikuinen tällaista? :)
en kyl tota tee koskaa:D ei pahalla mut kuulostaa vähän älköltä kyllä:D tykkään muutenki vaan tosi laihasta kaakaosta.
joskus ku mulla on tollanen tilanne nii yleensä teen kaurahiutalekeksejä. Sairaan hyviä! Tai otan miehen herkkuvarastoista;)
3 minuutin suklaakakku mukissa:
http://www.huggies.com.au/forum/topic/2684045-3-minute-mug-cake/
Toimii hyvin pahimpaan makeannälkään kun kaapista ei löydy muuta.
Teen joskus pikajälkiruoaksi kermasta ja kaakaosta tryffelimäistä herkkua:
http://karppaus.info/forum/viewtopic.php?t=21652
Annoskoosta ei tule vahingossa liian suurta ja ravintoarvot ovat paremmat kuin suklaapatukassa. Maustan vanilja-, rommi- tai piparminttuaromilla.
ihan samaa! Ja sillon kun olin vauvan maitoallergian takia maidottomalla dieetillä,tein tota vesitilkkaan (oboy on maidotonta!). Ei niin hyvää,mutta pelasti monta suklaankaipuu-tuskaa :)
Mun on ihan pakko nuuhkaista pikkuhousunsuojaani,ennenkun heitän sen pois.
olen tehnyt pikkutytöstä asti, nykyään omat lapsetkin tekevät tuota välilä :)
sopivasti voita, heitän sekaan oboyta, vähän sokeria ja kaurahiutaleita