Paljon laihtuneet isotissiset?
Lähteekö rinnoista tosiaan niin paljon painoa, ettei tarvitse harkita pienennysleikkausta?Mulla painoindeksi 26 ja rinnat ihan hirveän kokoiset. On särkyjä huono ryhti jne.
Tahtoisin kuulla isorintaisten laihdutuskommentteja?
Kommentit (4)
Mulla oli ennen lihomista nuorena, mitat 161 cm ja 47-48 kg, B-kupin tissit (ympärys 70). Kun lihoin parikymmentä kiloa tuosta, koko oli 85D. Laihdutin 35-vuotiaana lähelle entistä painoa, 52 kiloon, ja nyt on taas B-kupin tissit. Eikä mullakaan tuo painoindeksi vielä juurikaan normaalipainon ylärajan yläpuolella ollut lihavimmillaanikaan.
Mutta jos aloittajalla on jo nuorena ja (hoikkana?) ollut hyvin suuret rinnat niin tuskin ne paljon pienemmäksi pienenee laihduttamalla nytkään.
BMI:stä 27 21:een, ja rintani pienenivät kyllä huomattavasti. Entiset 75E-liivit ovat jättimäiset, kuppeihin jää tilaa tosi paljon. Kuppikokoni tosin "kasvoi" F:hen, mutta ympärys pieneni 65:een.
Nykyään rintani roikkuvat tosi pahasti, joten tarvitsen todella tukevia liivejä, vaikkakaan rinnat eivät ole niin suuret kuin ennen. Pienennysleikkausta en ole koskaan edes harkinnut, koska olen aina pitänytkin tukevia liivejä. Hartiakipuihin olen saanut apua liikunnasta ja kiropraktikolta.
Miten ihmeessä kuvittelet laihduttavasi tuosta painoindeksistä PALJON?
onhan tuossa varaa laihtua vaikka miten paljon.
PALJON?