Lue keskustelun säännöt.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Alue: Aihe vapaa
Millaisiin vaatteisiin olet pukenut 4-6v pojan virpomista varten?
22.03.2012 |
Siinä se kysymys tulikin. Pikkutytöille on helpompi: hame, esiliina ja huivi päähän. Mitä siis pojalle?
Kommentit (4)
essu, huivi, pisamat... :D Pikkuveli on ollut kissana poika- ja tyttönoitasisarustensa kanssa, joten jos pojallesi löytyy noitakaveri, niin pistä poikasi kissaksi. Esim. mustat vaatteet, kypärämyssy + korvat, häntä, kasvoihin kissan nenä ja viikset.
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
pikkuveli ollut noidan kissa ;D Mustaharmaat vaatteet, kissan korvat-panta ja häntä ja nenänpää ja viikset maalattu..
eikä kuulemma naamaan saa piirellä mitään.
Haluais lähteä virpomaan Spiderman-asussa, voiko sellaiseen pukeutua? Menis parin naapurin tytön kanssa jotka pukeutuneet noidiksi.
Alue: Aihe vapaa
Ollaan menty trullittelemaan ihan vain mummoloihin ja kavereille. Vieraammille oville mennessä ehkä yrittäisi etsiä jostakin taikurin hatun tms.