Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Koettakaa hyvät koiranomistajat ymmärtää, että kakkakikkareet ei haihdu hangessa!

Vierailija
17.03.2012 |

Taas paljastuu sulavan lumen alta sellaisia torttuja ja läjäyksiä että huhheijaa. Mitä te oikein ajattelette, kun jätätte ne jätökset keräämättä? Että ne katoaa sinne lumeen?



Voisitteko vähän ajatella muita ihmisiä, ja poimia jätteenne mukaanne, KIITOS!



(ja siis jos ette tähän kykene, niin please muuttakaa jonnekin metsän keskelle koirienne kanssa jotta saatte rauhassa paskantakaa siellä ihan vapaasti minne haluatte)

Kommentit (6)

Vierailija
1/6 |
17.03.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

mene sinne.. ei sinne hankeen/ojaan kenenkään tarvitse mennä tallustelemaan.

Vierailija
2/6 |
17.03.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

eikä muuten tienpientareilla ole lumien sulaessa koirankikkareita juuri lainkaan, koska aura työntää ne ojaan. Kätevää!



Mutta täällä on niin paljon vähemmän koiria kuin kaupungissa suhteessa pinta-alaan, että tortuista ei ole haittaa ollenkaan.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/6 |
17.03.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

En minä ainakaan umpihanhangesta niitä lähe hakemaan kun yleensä aina mukana on myös vauva vaunuissa. Oletan että kukaan ei niitä sieltä ojan pohjalta jalkoihinsa saa. Kadulta kyllä kerään jos tuo koira ne sinne sattuu tekemään.



Ei ne tosiaan siita hangelta mihinkään katoa ennen kuin se lumi sulaa kokonaan.

Vierailija
4/6 |
17.03.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

nopsemmin, kun paskakikkareita on joka paikassa.

Vierailija
5/6 |
17.03.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

joka on siellä tien reunassa. Enemmän mua vituttaa väistellä niitä paskoja, mitkä on keskellä tietä. Viime keväänä pesin lastenvaunujen renkaasta pois paskaa ja ei ollut hauskaa.

Vierailija
6/6 |
17.03.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

nää koiran kakka keskustelut alottaa jo silloin alku talvesta eikä näin keväällä kun kakka on jo ehtinyt tulla....

Turhaa sitä on enää itkeä kun kakka on jo tullu!!



Tosi asiahan on että talvella tulee lunta ja kadut/kävelytiet kapenee talven edetessä ja lumien sulaessa ne kököt jää sitten asfaltille vaikka on keski talvella ajatellut kun se piski sinne lumikasan päälle on ne paskansa tehnyt että ei se siellä haittaa kun kukaan ei siellä just sillä hetkellä kulje.



Eli koirankakka keskustelijat herätkää asiaan jooko jo alkutalvesta

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yhdeksän neljä neljä