Hoitosuunnitelmaa tehtäessä mainitsin,
ettei lapselle saa antaa verituotteita.Painotin montakertaa myös pphoitajalle. Ja kas kummaa eräänä päivänä lapselle oli syötetty verilättyjä! Tehty mikä tehty, mut ottaa päähän. Tuntuu ettei arvosteta vanhempien toivomuksia. Syyksi hän sanoi, ettei muistanut ja tokaisi perään et kysehän on vain aatteesta!
Kommentit (10)
Tuskin sitä synniksi lasketaan,kun lapsi ei tuollaisiin asioihin pysty vaikuttamaan?
en kyllä antaisi lastani hoitajalle joka ei pysty kunnioittamaan vanhempien vakaumusta vaan kuittaa ne tuollaisella "vain" tokaisulla.
Pph *unohti*! Ja kyllä, sehän on totta, että hyvä että kyseessä on vain aate. Allerginen lapsi olisi saattanut olla hengenvaarassa, joten...? Säkö ap muistat aina kaiken ja olet täydellinen?
mieti jos vaikka pph:si koira hyökkäisi lapsesi kimppuun. Kun menet hakemaan lasta hän väittäisi lapsen kaatuneen. Lapsi täynnä puremajälkiä, kun asiasta mainitsee. Mutisee, että jotain on saattanut tapahtua sillä välin kun hän jätti lapset yksin.....
en vain jaksa käsittää noita typeriä kommentteja..en tosiaan ole täydellinen eikä muutkaan ole. En olis niinkään välittäny kokoasiasta, mutta tuon hoitajan kommentista vain en tykänny.
sitä kun kaikenmaailman talliaiset saa lapsia hoitoon....en ala nyt muiden asioista puhumaan, mut tämän hoitajan kohdalla sattuu ja tapahtuu...ei taida enää tehdä sitä työtä. T.ap
ihmisiä, joilla ei ole muuta tekemistä, kuin haukkua toisia ja voivotella. Joku kysyy asiallisen kyssärin, niin heti lyödään maahan. Voi surku teitä, jotka ette osaa edes käyttäytyy. Päässä viiraa ja pahasti. No tulipa sanottua ja ei oo mun ongelma...ei taida teidänlaisilla immeisillä olla mitään virkaa!
ja laittaisivat muistilappuja...
Suututti minuakin, kun meidän tenaville annettiin lihaa, jota emme syö.
usein antaa. Etenkin nyt siitepölyaikaan siitä seuraa että iltaisin sitten yskitään ja köhitään ja henki on piukassa.
Ja hoitajat hymyillen myöntävät ettei sitä joka päivä muista kun on niin paljon lapsia ja toiveita...
tähän leikkiin mukaan? Voi voi...