Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Miten saisi vauvan vuorokausirytmin muutettua?

Vierailija
16.11.2005 |

Minulla on reilu 2 kuukauden ikäinen vauva. Alkaa yöunille vasta 2-3 aikaan yöllä. Olisiko joitakin lempeitä konsteja, joita kannattaa yrittää, että saisi aiemmin nukkumaan?

Saan kyllä aamulla itse nukkua pitkään, kun esikoinen nukkuu 11 asti, mutta haluaisin jo pikkuhiljaa saada hänet aiemmin yöunille. Vauva ei itke eikä ole nälkäinen, mutta hyvin pirteänä yrittää saada äitiä juttelemaan ja naureskelemaan kanssaan. Ideoita?

Kommentit (5)

Vierailija
1/5 |
16.11.2005 |
Näytä aiemmat lainaukset

kylvetä illalla hyvin ja sillee

Vierailija
2/5 |
16.11.2005 |
Näytä aiemmat lainaukset

Rytmi muuttui, kun pidimme pikkuista hereillä useamman tunnin ennen nukkumaan menoa.Ilmakylpyjä ja paljon seurustelua.. Aamulla heräsimme sitten aikaisemmin kuin yleensä, joten nukkumaan sitten mentiinkin aikaisemmin..

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/5 |
16.11.2005 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tota kylpyjuttua en oo kokeillut. Yritän kyllä seurustella illasta, mutta en raski huudattamalla pitää väkisin hereillä. Täytyy varmaan kokeilla jo tänään tota kylpyä, oon kylvettänyt aina alku illasta, mut vois tietty siirtää sitä myöhemmäksi... Tämmöstä se on, ku ei ite kaikkea yksinkertaisintakaan hoksaa! :)

AP

Vierailija
4/5 |
16.11.2005 |
Näytä aiemmat lainaukset

Nykyään laittaa nukkumaan viimeistään klo:22.00 ja nukkuu 8h yhteen kyytiin.

Vierailija
5/5 |
16.11.2005 |
Näytä aiemmat lainaukset

Alat vaan heräämään ite aiemmin, kyllä se pikkuinen siitä pikku hiljaa alkaa heräämään mukana kun kuuntelee, että mitäs äiti puuhaa, illalla ttasen hiljennät menoa aikasemmin ja vauva hoksaa, että ahas, nyt pitää nukkua

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yksi seitsemän neljä