Nyt mua hävettää kyl ihan kauheesti :( (fb!)
Pari päivää sitten eräs fb-kaveri vaihtoi parisuhteessa olevasta sinkuksi. Ei oo sen jälkeen laittanu mitään... tuon statuksen vaihdon jälkeen laitoin hänelle viestiä että toivottavast kaikki on hyvin mut jos haluaa jutella ei epäröisi ottaa yhteyttä.
Ei edes kauhean läheisiä olla mutta aina kun nähdään tullaan hyvin juttuun ja on aivan ihanan sympaattinen ihminen, kaikista paljon välittävä. :)
Ei kuitenkaan ole soittanut tms. ja nyt mua on alkanut hävettää tuo viesti ihan kauheesti. Lähinnä siksi että toivottavasti hän ei ole ajatellut että kaipaan vaan yksityiskohtia hänen elämästään. Kauheeta ajatella että näen hänet jossain.. äh.
Kommentit (8)
Laitoitkn viestin hälle vain oman itsesi takia, saadakses paremman omantunnon
Pitäis omat juttunsa erikseen ja antais toisten olla mitä on. Oikein vituttaa nuo jotka työntää ittensä joka väliin.
...julkaisi tuon tiedon fb:ssä (eli ylipäätään on laittanut ko. tiedon parisuhdetilanteesta sinne) eikä edes piilottanut sitä aikajanalta, niin ihan turha itkeä jos ihmiset sen huomaa ja kommentoi.
AP, viestistäsi kävi ilmi kyllä että se on aivan hyväätarkoittava. Älä suotta piiskaa itseäsi.
kun JOKU on tunkeutunut toisen reviirille.
Tuohan on ihan symppisteko AP:ltä, monesti erot ovat sellaisia että läheiset (varsinkin eronneen pariskunnan yhteiset ystävät) ovat hipihiljaa eivätkä halua puhua asiasta. Jos itse kävisin vaikeaa eroa läpi, olisi mukava tietää, että joku on valmis kuuntelemaan jos tarve on. Vaikken välttämättä tätä tarjousta käyttäisikään.
On aivan eri asia lähettää viestiä, jossa utelee eron yksityiskohtia. Se on törkeää.
nimenomaan yritin muotoilla tuon viestin niin että siinä on se takaportti että ei oo pakko alkaa selittää tilannettaan, vaan jos siltä tuntuu että haluaa jonkun joka kuuntelee.
ap
En ottaisi yhteyttä tälläsen viestin jälkeen minäkään, ellei olisi hyvä ystävä. Ei sitä asioitaan ala purkamaan kelle tahansa, vaikka ihan hyvää varmasti tarkoitit.
Tuohan tulee suoraan jenkkitv:stä tollasen sanominen. Ei sovi oikein meikäläisille.
Pitää tunkea nokkansa joka asiaan vaikka se ei sinulle kuulu. Sietääkin hävetä!!