Noni ahmin sitten taas.
Johan ehdin olla reilun viikon ahmimatta. No, tänään lähti taas käsistä ja söin äsken sunnilleen 300g suklaata, 200g keksejä sekä 5 paahtoleipää juustolla ja kinkulla. Ei ole kivaa tämä, mutten vaan voi sille mitään :(
Kommentit (3)
Viikko on hyvä saavutus. Ok, ahmit tänään, mutta huomenna sun ei tarvitse ahmia, vaikka repsahditkin. Eikä ylihuomenna.
En ole hakenut apua, kun en kuitenkaan koe tämän olevan niin paha. En oksenna oikeastaan ikinä, en vain pysty siihen.
Mulla tämä liittyy tunteisiin vahvasti, esim. jos joku asia ei mene niin kuin pitäisi tai tulee yllättäviä vastoinkäymisiä niin alan ahmia. Jälkeenpäin olo on todella huono, hirveä morkkis ja inhoan itseäni.
Jotenkin tämä on vain sellainen asia ettei siitä oikein tule puhuttua ystävien tai kenenkään muunkaan kanssa. Mutta kiitos kun sain teille avautua. Huomenna taas normaaliin arkielämään.
ap.
Itsekin pitkästä pitkästä aikaa olen syönyt todella reilusti tänään (en onneksi ahmimiseksi tätä kutsuisi, mutta paska fiilis kuitenkin. Mulla kunnon ahmiminen päätyy oksentamiseen, nyt vain kärvistelen öklöstä olosta). Mielessä pyörii eräs todella häiritsevä asia, jota en osaa käsitellä, niin heti "laukeaa" syömishimo, huoh.. Tää on niin vaikeaa.
Oletko saanut apua ongelmaasi?