Kertokaas ihmiset säästövinkkejä. :)
Esim. ruokakauppaan ku lähtee, miten sielä vois säästää.? :)
Kommentit (6)
Itse huomasin kun prismassa kävin että kun vertailee hintoja kaupan omien tuotemerkkien kanssa niin siinä säästää aika kivasti.Pidin lasten synttärit ja niihin meni rahaa 35e kun vaan ostin extra ja rainbow:na :D Jos olisin ostanut aitoa ehtaa niin kauppalasku olisi ollut varmasti sen yli 50e.
että niissä kyllä säästää. :)
Onko muita? :)
joista teet parempaa ruokaa. Perunaa, porkkanaa, kaalia, sipulia, jauhelihaa, seitä, voita, riisiä ja muita hiutaleita, suolaa ja pippuria. Sillä saat tehtyä jo vaikka mitä ruokaa. Leivo leipää. Meinasin kokeilla keittää hernekeittoakin itse. Olen kuullut, että tulee hyvää ja se on halpaa.
osta vain raaka-aineita,nekin tarjouksesta!Osta lihat leivät ym.punaisella lapulla.Mikä tärkeintä!!!ÄLÄ KOSKAAN HEITÄ RUOKAA ROSKIIN!MIETI!Jos heität esim.joka pv ruokaa eurolla roskiin,menetät 365 e..aika kiva summa napata laukkuun ja lähtee soppaileen.Kaikki kotiinpäin!Me käydään myös LIDLissä,siellä on todella halpaa=)!
ettei kauppaan saa koskaan mennä nälkäisenä. Muutenkin olisi hyvä kirjoittaa aina ostoslista, jossa on vain ne tarvikkeet, joita oikeasti tarvitsee, ja ostaa vain ne (toki jos listalta on jotain unohtunut, niin sen voi ostaa, mutta ei mitään päähänpistosta, siksi että "tää vois olla joskus hyvää" tyylillä).
ihmettelee ap