Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Olen 34 v

Vierailija
29.01.2012 |

enkä osaa käyttää huuhteluainetta. En ole koskaan sitä tarvinnut. Jos käyttää pesuaineelle pesupalloa rummun sisässä, mihin se huuhteluaine tai etikka pitää lorottaa :D ?

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
29.01.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

Siinä on semmoinen kukan kuva yleensä. Mutta älä nyt hyvä ihminen ala huuhteluainetta käyttää, etikkaa korkeintaan. Huuhteluaineesta ei ole kuin haittaa tekstiileille.

Vierailija
2/3 |
29.01.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

koneessa olevaan aukkoon, joka sille on tarkoitettu. Kone ottaa sen sieltä kun aika on.



Älä välitä, en mäkään vielä pari vuotta sitten tiennyt, ja ikää on nyt jo 38 v. Sitten rupesin käyttämään kun huomasin, että lapseni peitto oli talvella ihan sähköinen, rätisi vaan kun lakanaa veti siitä pois, joten rupesin käyttämään huuhteluainetta juurikin tuon sähköisyyden poistamiseksi. Huomasin myös, että omat sukkahousut tuntuu talvella paljon mukavammalta eivätkä ole sähköiset, kun on käyttänyt huuhteluainetta.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
29.01.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

Huh, mä jo ajattelin, että joku ensimmäisenä haukkuu mut idiootiksi :D



Etikkaa lähinnä ajattelin käyttää tuohon sähköisyyteen. Saan tosi herästi ihottumaa pesuaineista, eikä huuhteluaineet haisuineen ole poikkeus. Mitäpä niitä sitten.



ap