Onko teidän miehillänne useinkin töissä saunailtoja?
Mies on nyt kolmatta kertaa suht. lyhyen ajan sisällä työpaikkansa saunaillassa, kyseessä iso firma.
Kommentit (15)
Mahtaa olla aika messevä virkistysrahasto jos on vara saunoa tällaisessa taloustilanteessa tuon tuosta. Vai ovatko asiakastilaisuuksia?
Mutta heille järjestetään erilaisia iltoja toisinaan esim. mönkijäsafareja, kanoottiretkiä, joskus on illallisia, joilla on mainiot esiintyjät, mutta nämä ovat yleensä avec-juhlia.
Ehkä 3-5 kertaa vuodessa näitä.
Mies on nyt kolmatta kertaa suht. lyhyen ajan sisällä työpaikkansa saunaillassa, kyseessä iso firma.
Ex-miehellänikin oli paljon "saunailtoja" yhteen aikaan. Oli sitten saunonut ihan vaan naisen kanssa...
Tai jos onkin, mies ei niissä käy. Yhdessä ollaan oltu pian viisi vuotta eikä hän ole kertaakaan käynyt missään työpaikan jutuissa.
niin mulla alkais hälytyskellot soida. Vai mikä on töissä muuttunut? Onko uuden tuotteen lanseerausta? Onko hankittu uusia asiakkaita joihin pitää tutustua? Tällä hetkellä firmat säästävät juuri näissä saunailloissa ym. Ja ei sitä aina saunota, ne on käymässä jo vanhanaikaisiksi.
mutta valitettavasti joutuu edustamaan työnsä takia 3-4 iltaa viikossa. Vielä naisvaltaisissa tilaisuuksissa. Mutta duuni kuin duuni.
mutta valitettavasti joutuu edustamaan työnsä takia 3-4 iltaa viikossa. Vielä naisvaltaisissa tilaisuuksissa. Mutta duuni kuin duuni.
millainen käytös parisuhteessanne on ok, voiko mies esim. hyvällä omallatunnolla flirttailla noissa tilaisuuksissa naisten kanssa?
Miksi pitäisi olla? Saunoa voi kotonakin.
Miksi pitäisi olla? Saunoa voi kotonakin.
no tuskin ihmiset sen saunan takia menee saunailtaan :)
no tuskin ihmiset sen saunan takia menee saunailtaan :)
Juttelupuolen/neuvottelut taas voi hoitaa muutenkin kuin munasillaan ja hikisenä saunassa?
Minun mieheni ei ole käynyt missään äijien saunailloissa sen jälkeen, kun palstalta luin tästä "telakoitumisesta", jota saunailloissa harrastetaan.
Jos sinun miehelläsi on saunailloissa ramppaaminen viime aikoina lisääntynyt, kannattaa miettiä vakavasti sitäkin mahdollisuutta, että hän menee niihin telakoituakseen!
Yks päivä, olikohan eilen, puhuttiin muuten radiossakin tuosta miesten telakoitumisesta. Eli ei ole ihan pelkkää av-mammojen kuvittelua. Hyi helvetti :(
ole ensimmäisessäkään saunaillassa ollu.
Yhdessä pikkujoulussa oli sillon alkuaikoina.
Tarjolla on kyllä ollu molempia.
työkaverini ovat jonkun miehiä, ja kaikki työkaverini ovat mieheiä, joten juu, heillä on usein saunailta ja minulla myös.