Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Mitä mieltä olette siitä, että.......... ... .....

Vierailija
11.11.2005 |

juon monasti yhden kaljan, kun olen saanut vauvani yöunille? Tai en ollenkaan joka ilta, mutta esim. kolmena iltana viikossa saatan juoda sen yhden ja vkl:na voi hulahtaa muutamakin kurkkuun.



Koen elämän vauvani kanssa melko raskaaksi, sillä hän on usein itkuinen ja tyytymätön olotilaansa. Taustalla on moniallergioita. Onko sinusta väärin rentoutua kaljan avulla? Sydämellisiä mielipiteitä, kiitos.

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
11.11.2005 |
Näytä aiemmat lainaukset

Toisaalta taas ajattalen, että voi väärin. Vähän vaikea sanoa.



Älä nyt ainakaan ala enempää juomaan! Pystytkö olemaan kokonaan juomatta, sillä on hyvä testata onko alkoholi sulle ongelma.

Vierailija
2/3 |
11.11.2005 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vierailija:


Toisaalta taas ajattalen, että voi väärin.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
11.11.2005 |
Näytä aiemmat lainaukset

Itse välillä mietin samoja. Tulee juotua yksi tai kaksi monta kertaa viikossa. Eihän se paljon ole, mutta tuntuu välillä, että on tullut jotenkin liikaa tavaksi. Toisaalta join paljon enemmän silloin kun lasta ei vielä ollut. Eikä raskausaikana ollut mitään vaikeuksia olla kokonaan ilman. Jos alkoholiasiat huolestuttaa, tai vaikka ajankuluksi, tee Audit-testi netissä



http://www.paihdelinkki.fi/testit/testi1.htm



mielestäni tässä testissä on kyllä aika tiukka linja.