Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Inssistä kysymys?

09.11.2005 |

En tiedä muistaako kukaan mua enää? en ole täällä pitkään aikaan vieraillut, mutta haluaisin tietää kun meille on miehen kanssa varattu aika Tayssin naisten poliklinikalle 1.12, sinne on vielä ikuisuus :(



Minkälainen hoitokeino on tämä inssi? käytetäänkö sitä jos miehen spermassa vikaa.

Meillä siis löytynyt miehestä vikaa lapsettomuuden kannalta.



kiitokset!



Kaikki tieto tuosta kyseisestä hoidosta tervetullutta.



Kommentit (1)

Vierailija
1/1 |
09.11.2005 |
Näytä aiemmat lainaukset

Inssi ei tarkoita sitä että miehen spermassa olisi vikaa. Päinvastoin - hyvä jos kaikki on kunnossa!! Meilläkin miehen sperma laatuluokkaa, kuulemma vilkkaita kuin mitkä! Eli inssi on vaan ensimmäinen hoitomuoto yleensä jota kokeillaan, ajoitetun yhdynnän jälkeen.



Toimenpidepäivän aamuna viet " pesua varten" spermanäytteen ja menet sitten itse paikalle sovittuna aikana. Lääkäri ensiksi katsoo ultralla, sitten pesee hiukan ja vie ruiskulla ne sinne perille. Ei koske, ei tarvii pelätä, itse yllätyin kun kuulin että vastaa papan ottoa muttei todellakaan ole niin paha! Itse toimenpidehan kestäisi vain muutaman sekunnin... ja sieltä ne ei sitten pääse valumaan pois.



Hieno hoitomuoto - suosittelen lämpimästi!



Tuikku 4+2 - neljännellä inssillä plussannut

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kuusi neljä yhdeksän