Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Ristiäislahjaneuvoja

Vierailija
27.11.2011 |

Kaverin tyttö kastetaan parin viikon päästä ja pitäisi joku kiva lahja keksiä... Vaatteita heille ei kannata ostaa, ovat saaneet niin paljon tutuilta ja sukulaisilta lahjoituksena. En ole kummin, joten mitään tinakrääsääkään en haluaisi viedä.



Onko tyhmää viedä iso paketti vaippoja (vaikka Liberon kolmoskokoa) ja vaikka huppupyyhe?

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
27.11.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

huppupyyhehän on ä-pakkauksessa.

Vierailija
2/4 |
27.11.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

Jos olisit muistanuyt vauvaa hänen synnyttyään, niin sellaisen olisi voinut viedä vaikka silloin, kun menee vauvaa katsomaan eka kerran, ei ristiäisiin.



Huppupyyhekin kuulostaa jo paremmalta. Lisäksi vaikka Brion helistin, se kestää.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
27.11.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

joku vauvan katselukirja tai lasten musiikkia. Tai vaikka kestävä puulelu.

Vierailija
4/4 |
27.11.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

ns kestävistä leluista. Mun miehellä on omia Jukka-leluja vielä jäljellä ja lapsenikin sai näitä just tälläisiltä ei kummeilta lahjaksi.

Poika sai kummeilta lahjaksi Brion ison auton ja pohjaan tuli laatta ja siihen tiedot ja tyttö sai Brion ison mäyräkoiran ja siellä on kanssa pieni laatta ja tiedot. Ihania lahjoja !

Katso Brion ja Jukan sivuja, taatusti saat paljon vinkkejä. Vaippoja viedään kun tullaan käymään kotona, ei ristiäislahjaksi.