Jos joku tulisi sun miehellesi juttelemaan, ja kutsuisi tätä väärällä nimellä
menisikö sulle läpi, että kyseessä on vain joku hullu, joka on erehtynyt henkilöstä? (Klikkaa mua)
Kommentit (6)
joillain on surkea nimimuisti
Molemmat ominaisuudet voivat olla äärimmäisen hankalia oikein pitkälle vietyinä.
ette alkaisi kelaamaan miehenne tekemisiä ja menemisiä, että olisko pettäminen mahdollista, jos joku nainen itsepintaisesti väitää miehenne olevan "kimmo se ja se".
Mullekin on 3 kertaa elämäni aikana mies esiintynyt väärällä nimellä, joko alussa, kun "ei viitsi pistää oikeaa nimeä s-postitunnukseen" tai "kertoa ihan heti, kun hänet tunnetaan", tai sitten ihan vaan ilman aikomustakaan paljastaa kuka on, ja että hänellä on raskaana oleva kihlattu jossain tupoksessa.
Miehestäni sitäpaitsi näkee jos törmätään hänen entiseen "hoitoonsa", karahtaa aina tulipunaiseksi ja alkaa änkyttää.
Mutta kun joku nainen luulee häntä veljekseen, reaktiota ei tule.
"Ella" tosin oli epäuskottava tuossa Klikkaa mua-jaksossa, kun jäi jankkaamaan "olethan sä Kimmo, kyllä mä sut tiedän, olet olet olet".
Mä olisin jo ensimmäisestä kiellosta tajunnut mikä on pelin nimi, ja häipynyt, tai sitten möläyttänyt kaikki yölliset salatapaamiset akan kuullen, nyt kun näiden kokemusteni myötä musta on tullut jo sen verran vittuuntunut.
t. useita "sinkkumiehiä" tavannut.
ja onko mahdollisesti ´sellainen´ nainen, sillä naisestahan tässä on kysymys?! Riippuu myös miehen käytöksestä jos liian innokkaasti kieltää/reagoi asiaan tai vihastuu..
Ei menisi oikein läpi vaikka koskaan ei tuollaista ole tapahtunut vaikk anaiset tykkäävätkin miehestäni!
Mieheni on identtinen kaksonen.