Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

omaehtoinen opiskelu ansiosidonnaisella

Vierailija
01.10.2011 |

olen aloittanut omaehtoisen opiskelun ansiosidonnaisella elokuussa amk:ssa ja ensi tammikuussa joudun kiikuttamaan työkkäriin sit lapun et miten opinnot on edenneet. Onko kellään kokemusta et jos ei ihan kaikkia vaadittavia opintopisteitä ole kasassa niin katkeeko rahan tulo samantien eli siis jos yks tai kaks pistettä puuttuu. Meillä jotenkin oudosti menee ne opintokokonaisuudet, eli yhden opintokokonaisuuden sisään saattaa sisältyä monta pientä opintojaksoa jos yhdestä tulee vaikka 0,5 opintopistettä niin mietin et kerkiinkö kerryttää tarpeeksi pisteitä tammikuuhun mennessä. Miten tarkkoja ne on olleet työkkärissä asiasta? Pelottaa ja ahistaa jo valmiiks jos joudun opinnot lopettamaan sen takia et muutama piste uupuu.

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
01.10.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

kävisit kysyyn työkkärin tätiltä, se saattais tietää parhaiten, sun mielikin rauhoittus ;)

Vierailija
2/3 |
01.10.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kunhan edistystä tapahtuu. Ja voihan sitä vielä selittää, jos joku jatkuu myöhemmin, että pisteet realisoituu myöhemmin.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
01.10.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

mitkä kurssit ovat vielä kesken ja joista ei sen takia ole vielä pisteitä kertynyt.



Kyllä yleensä ovat pienen ihmisen puolella. Kyllä ne sitten huomaavat toisessa tarkastuksessa onko niitä pisteitä alkanut tulemaan vai selitteletkö vain.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yksi viisi neljä