Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Kuivaksi opettelu, miksi näin vaikeeta..?

Vierailija
09.08.2011 |

Herranjestas, poika täyttää lokakuussa jo 3 ja vieläKÄÄN ei olla päiväkuivia. Homma menee niin, että kun kotosalla ollaan, poika on todellakin koko päivän ilman vaippaa ja housuja, niin toimii. Osaa käydä käskemättä ja kyselemättä pissalla potalla. Mutta jos laitetaan vaikka vain pikkuhousut jalkaan, niin ei tuu mitään. Pissat on housussa vähän väliä vaikka kysyy ja patistaa potalle.



kakat tulee pottaan satunnaisesti, yleensä yövaippaan aamusella.



Mitä teen, lisää kärsivällisyyttä ja kuivia pikkuhousuja vai..? Ei tuota nyt voi paljain persein ihmisten ilmoilla kuljettaa..

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
09.08.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

housut vaipaksi? Mitäs, jos oikeasti alkaisitte kotona pitää housuja jalassa, ja vaipat kokonaan pois. Toivottavasti sulla vaan oma kärsivällisyys riittää siivoamiseen. Kyllä se vielä oivaltaa, mistä on kyse. Jos koko ajan palautat vaipat käyttöön, niin pitkität vaan prosessia. Tai sitten siirrät kokonaan vaipan pois jättämistä.

Vierailija
2/2 |
09.08.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

sitten kävi kyllä helposti...

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla