G: Miten sait selville, että kumppanisi pettää sinua?
Kommentit (26)
Epäilystä tietenkin oli ennen sitä. Pettämisestä on 12 vuotta aikaa (tai kiinni jäämisestä), mutta uskon miehen pettäneen senkin jälkeen. Mulla ei ole oikeastaan mitään tunteita miestä kohtaan.
Epäilystä tietenkin oli ennen sitä. Pettämisestä on 12 vuotta aikaa (tai kiinni jäämisestä), mutta uskon miehen pettäneen senkin jälkeen. Mulla ei ole oikeastaan mitään tunteita miestä kohtaan.
mutta aika hienosti hoiti asian. Olin tulossa laivalla Suomeen ja hän sanoi tulevansa samaan laivaan M-haminasta, että nähdään sitten...Jee!!
No laivalla nähtiin joo. Olin tosi iloinen ja istahdin tanssiravintolassa seurueen pöytään erään naisen viereen ja esittelin itseni ja kysyin kenen kanssa hän sielä on.. pienoinen yllätys kun hän sanoi olevansa x:n kanssa. Pikkasen pulttasin...kirkusin ja hakkasin ukkoa minkä kerkesin, kunnes sukulaiseni raahasi minut hyttiin....että sillanen reissu...
Noh, he ovat edelleen näin vuosia myöhemmin yhdessä ja reippaan pojan vanhempia..
Kusipää se silti on..pettää tätä naista aina kun voi..
Ei ollut mitään epäilyksiä. Luin tekstarit, koska mies nukkui krapulassa ja etsin tietoa, monelta oli sopinut menosta äidillensä..
kertoi itse, painoi mieltä niin paljon. Tokalla kerralla oli jättänyt facebook keskustelun auki ja sieltä paljastui. Ollaan edelleen yhdessä, 2 pientä lasta mutta tokan kerran jälkeen omat tunteeni muuttuivat. Edelleen "painin" asian kanssa ja harkitsen eroa.
Mies oli katuvainen, puhuttiin asiat selviksi, oli pienet lapset jne. Mutta pikkuhiljaa tunteet on mun puolelta kuolleet enkä luota mieheen tippaakaan. Kaiken kukkaraksi mulla on niin pienipalkkainen työ etten saisi perhettä yksin elätettyä. - 3
Olimme vasta muuttaneet yhteen 2 vuoden seurustelun jälkeen. Kävin viikonlopun reissun vanhempieni luona, sunnuntai-iltana takaisin tullessa mies oli vähän ihmeellinen. Maanantaina sanoi että menee tiistai-iltana poikien iltaan. Ok, vähän ihmettelin kun mies oli vasta viikkoa aiemmin tutustunut mieheen jonka luokse oli poikien saunailtaa menossa viettämään. Mies oli työtön ja aloittanut työkkärin kurssin, siellä olivat siis tutustuneet.
Keskiviikkona klo 17 aikoihin mies vain sanoi lähtevänsä käymään "jossain" ja häipyi vaikka oltiin sovittu muuta. Yritin klo 22 aikoihin soitella kun miehestä ei kuulunut mitään, ei vastannut. Aloin siinä sitten nukkumaan yksikseni, mies tuli kotiin puolen yön jälkeen. yritti hiippailla oikein hiljaa ja meni olkkarin sohvalle nukkumaan. Silloin tajusin että nyt on jotain meneillään, en tosin heti tajunnut että sillä on toinen nainen. Torstaina yritin kysellä asiasta, ei saatu kuin mahtava riita aikaiseksi.
Perjantai-iltana olisi pitänyt olla miehen vanhempien uuden talon tuparit, kun tulin itse päivällä kotiin, pöydällä oli rahaa ja lappu: tässä sulle ruokarahaa viikonlopuksi. Olen vanhempien luona, tulen sunnuntaina. Soitin miehelle ja ihmettelin mikä tää homma on, onko ne tuparit peruttu. Ei kuulemma ole, mutta mies ei halua mua sinne. Myöhemmin viikonlopun aikana tunnusti että hän on löytänyt toisen naisen.
olihan se kipeä asia pitkään. Ei tullut meistä vuosisadan rakkaustarinaa. Mutta eipä tullut miehestä ja uudesta naisestakaan. Taisivat olla noin 1,5 vuotta yhdessä ja sen jälkeen miehellä on naisia ollut vaihtelevalla menestyksellä. Nyt on yhdessä naisen kanssa ja lapsiakin heillä on. mutta pikkukaupungissa tarinat kulkee, niiden perusteella ei sekään liitto kovin onnellinen ole.
Minulla on siis uusi mies ja tuota entistä en ottaisi takaisin vaikka mikä olisi. Olen ymmärtänyt että miehessä oli muitakin vikoja kuin uskottomuus.
Mies sai tietää av:lta :D
http://www.vauva.fi/keskustelut/alue/2/viesti/1412294/tunteeko_kukaan_m…
Tilanne on se, että käydään pariterapiassa ja yritetään saada suhde kuntoon.
Olimme puoli vuotta erossa, nykyään yhdessä.
Aika paha :D
Mies sai tietää av:lta :D
<a href="http://www.vauva.fi/keskustelut/alue/2/viesti/1412294/tunteeko_kukaan_m…" alt="http://www.vauva.fi/keskustelut/alue/2/viesti/1412294/tunteeko_kukaan_m…">http://www.vauva.fi/keskustelut/alue/2/viesti/1412294/tunteeko_kukaan_m…;
Tilanne on se, että käydään pariterapiassa ja yritetään saada suhde kuntoon.
Aika paha :D
Mies sai tietää av:lta :D Tilanne on se, että käydään pariterapiassa ja yritetään saada suhde kuntoon.
Av-draamaa parhaimmillaan ;)
mutta kaveri soitti eräs aamuyö minulle,oli baarissa,toisessa nurkassa ohi mennessään kuullut mun miehen veljen ja tämän mieheni salarakkaan puhuvan miehestäni,ja vielä nimellä.Kaverini liittyi sitten keskusteluun ja selvitti tälle toiselle naiselle todellisen tilanteen koska tämä nainen ei tiennyt minusta..otti numeron ylös ja sain sitten ite selvitettyy että mieheni tosiaan oli pettänyt minua naisen kanssa ja olivat muutaman kerran tapailleet jne.
Mieheni oli itse ulkomailla silloin käymässä ja oli sitten sitä puhelin liikennettä sinne...oli ihan kamalaa että tollast paljastuu ja miehen saa vaan kiinni langan päästä.Oli kyllä melkoinen shokki mulle kaikki!
mies tuli matkalta, pani ja meni heti sen jälkeen koneelle. Olin nukkuvani, mutta hiippailinkin hiljaa vähän ajan kuluttua perässä. Mies sulki netin äkkiä, mutta ehdin nähdä naisen, jonka kanssa chattasi. Siitä kaikki lähti paljastumaan.
Toisella kertaa mies oli jättänyt yhden varakännykän makkariin ja selailin sitä mitään ajattelematta ja sieltä löytyi paljastava viesti, joka osoitti selvän pettämisen.
Olemme vielä yhdessä, mutta kaikki luottamus mennyt ja en tiedä, mitä tulevaisuus tuo, vaikka tuosta jälkimmäisestä on nyt kulunut 2 vuotta aikaa.
Enkä ampunut viestintuojaa. Ei olla yhdessä enää, jätin sen.
Pettämisen jälkeen, täydellistä luottamista ei synny.
Meillä mies ei älynnyt tulla kotiin yöksi,,,, ja jos toiseksikin.
Sen pituinen se.
edelleen yhdessä. Jos tulee toinen kerta niin se on soronoo.
niin, että vastasin puhelimeen, siellä oli vihainen mies joka huusi että me mennään ja hakataan/tapetaan sun äijäs.. Minä ihmeissäni että mitä helvettiä, noh vihainen mies oli sen naisen aviomies (olivat asumuserossa), kertoi että äijäni on pannut hänen vaimoaan jo jonkun aikaa.. Jostain kumman syystä annoin kuitenkin anteeksí ja jatkoimme suhdettamme. Tosin ns. vapaana suhteena vielä n. 5v. kunnes rohkaistuin ja jätin sen m*lkun. Nyt on ihana mies, lapsi ja elämä hymyilee, tein heti suhteen alusta alkaen selväksi, että häivyn kerta laakista, jos mies pettää..
Tilanne on nyt ennallaan, oletamme edelleen kumpikin olleemme ja olevan tulevaisuudessakin uskollisia toisilleemme.