erektion kovuus
Tuntuuko naisesta erilaiselta jos penis ei seisokaan teräksen kovana vaan sellaisena pehmoisan jämäkkänä kuitenkin? Ei löysä vaan "joustavan notkeana".
Kommentit (14)
Jaa, vaimo kyllä tuppaa innostumaan ja saamaan orkkuja yhdynnässä, vaikken täyteen kovuuteen ehtisikään. Joskus tulin maininneeksi, että olipas erityisen ihanaa, kun olin superkovana (ittestä tuntuu ainakin parhaimmalta), niin vaimo ihmetteli, et jaa, onkos miehilläkin tuommoista päivittäistä vaihtelua kiihottumisessa.
Kunhan on sen verran seisokkia että saa sisälle, niin hyvää tekee. Jos kovin pitkä, niin parempi vain kun on hiukan joustava.
Kyllä se liikuutelun sopivuus ja sisään työntäessä mahdollisimman laaja ympäristön kosketus ovat ne merkitsevät asiat, ei niinkään kovuus.
N29
No todellakin huomaa! Sellanen löllö pötkö tunnu kivalta. Kunnon jämäkkä vehje sen olla pitää. Avuksi kannattaa hankkia penisrengas vaikka niin jämäkkyys palaa..
Kyllä sen huomaa. Hyvässä lykyssä kovettuu touhun aikana, ja sen vasta huomaakin.
Vierailija kirjoitti:
Kunhan on sen verran seisokkia että saa sisälle, niin hyvää tekee. Jos kovin pitkä, niin parempi vain kun on hiukan joustava.
Kyllä se liikuutelun sopivuus ja sisään työntäessä mahdollisimman laaja ympäristön kosketus ovat ne merkitsevät asiat, ei niinkään kovuus.N29
Näin minustakin, että kunhan sisään saa eikä heti putoa kyydeistä. Se miehen ihokontakti ja läheisyys, into asiaan, yritys ja halu yms. siinä on sytyttävintä ja pitää vireessä, vaikkei joka hetki olisikaan kivikovana. Oman kokemuksen mukaan se siitä kuitenkin yleensä kovettuu... Ja jos ei, niin toinen kerta sitten.
Kyllä oma vaimoni ainakin pitää kivikovasta enemmän kuin vähän löysästä, saati nyt puolijäykästä. Kun ikää on yli 60v niin vähän alkanut jo suorituspaineet vaivata. Kerroin jopa vaimolleni, että pyytänyt lekurilta mietoja 50mm sideli tabuja, että vaimo saa varmasti kunnolla. Nyt uskalsin ottaa jo puolikkaan, kun halusin varmistaa, että varmasti seisoo. No heti alapesulla ollessa kalu oli kuin kreikkalaisella marmoripatsaalla. Oli vaikea laittaa housuja jalkaan kun menin makuuhuoneeseen. Jo vain vaimo tykkäsi, kun seisoi kuin nuorena kollina. Kun sitä silitteli, niin pyysi kokeilemaan kovuutta ja ylettyykö sormet ympäri. Eipä ylettäneet. Ei malttanut kauaa ottaa suuseksiä ja sormetusta vastaa, kun kävi niin kuumana. Äkkiä tuo halusi päälle makaamaan ja upottamaan marmoripatsaan tyveä myöten. Siinä kirnusi lävistetynä niin kauan että molemmilta lähti. Veikkaisin, että jos itsellä toi jäätävä kovuus ja paine kalussa koukuttaa, niin ihan varmasti vaimoakin. Kehräsi kuin kissa.
Kyllä sen kova, mielellään kivikova, täytyy olla. Eihän sellainen löysä ja vetelä mene edes kunnolla sisään. Saattikka että se tuntuisi missään.
N 50
Musta tuossa pitää erottaa muutamia asioita. Ensiksi löysä, vetelä tai löllö pötkö, joka ei mene kunnolla sisään: no ei varmaan hyvä kenenkään mielestä, sillä ei homma hoidu. Kysymys oli, että huomaako nainen eroa, jos on 100%:n kovuus ("teräksen kova") tai vain semmoinen 80-90%, mutta homma kuitenkin toimii normaalisti ja mies on kiihottunut jne. Ja toinen juttu tuo Setäxyn kokemus. Tuommoinen "jäätävä kovuus", vaikka lääkkeelläkin aiheutettu, on varmasti tosi kiihottavaa katsoa ja kokea. Ihan samoin kuin naisenkin kunnon turpoaminen ja litinä verrattuna "normikostumiseen". Mutta eri asia on, että tuntuuko se sisällä paremmalta verrattuna hieman "myötäävämpään" ja toimivaan.
Tuo jäätävä kovuus on sellainen, jollainen kalu oli vielä jokunen vuosi sitten. Nappi ei tee kalua kovemmaksi tai isommaksi, ainakaan minulla. Mutta se säilyttää paremmin sen kovuuden kiihoittuneena. Kaluni ollut kunnon seisokissa aina kivikova ja taipumaton, eikä painu yhtään edes kasaan. Toisin sanoen isot ja paksutkin kalut voivat olla ihan yhtä kovia kuin pienet. Normi seisokissa kaluni osoittaa vieläkin yli 60v ikäisenä yläviistoon n. 60 asteen kulmassa. Nuorempana vieläkin ylemmäs.
Kyllä erottaa onko 100% kova vai sellainen 80% kovuus.
Se täysi kova vehje antaa kyllä parhaan tuntemuksen sisuksissa.
minä ainakin heti huomaan jos miehellä ei ole ns. kivikova, ei vaan tunnu niin hyvältä sellanen puolikova..