Kierrot sekaisin
Moikka. Mä en oikein tiedä, että mihin osioon tää kuuluis, mutta tää on yks ainoita, mihin voi nimettömänä kirjoittaa, joten tänne sitten.
Me yritetään toista lasta. Mulla on aina ollut tarkka 28 päivän kierto, ovis on aina ollut kierron puolivälissä. Näin siis myös esikoisen syntymän jälkeen, kuukautiset alkoivat kolme kuukautta syntymästä, ja ovis on paikannettu.
Tästä kierrosta en ovista tikutellut. Kuukautiset alkoivat normaalisti kp28 jälkeen, ja alkoi kp1. Vuoto kesti tavalliseen tapaan 5 pv, ja ovislimat ja tuntemukset tunsin tavalliseen tapaan kp14. Kp 1 siis alkoi 8. kesäkuuta, ovulaation tunnistin 21. kesäkuuta.
6. heinäkuuta olis menkkojen pitänyt alkaa, mutta eipä alkanut. Perjantaina 8. heinäkuuta, kp 31/28 tein testin, joka oli nega :O Jäin odottelemaan menkkoja, jotka oli ekaa kertaa ikinä myöhässä. 18. heinäkuuta, kp41/28 alkoi tuhruttelu, joka jatkuu edelleen! Eli tasan viikko on siitä. Tuhruttelu on tosi omituista, pikkuhousunsuojaa täytyy pitää, mutta kunnon sidettä ei, kun LÄHESKÄÄN niin paljo ei tule. Lisäksi vuoto on ihan tumman ruskeaa, lähes mustaa. En tiedä voiko sitä edes vuodoksi kutsua, enemminkin tumman ruskeaa limaa tms. Pari kertaa on ihan kirkasta verta tullut ehkä 1/4 teelusikallisen verran, eli ihan olemattoman vähän.
Ovistesti negaa, raskaustesti negaa. Mitä ihmettä tämä on?
Mulle tuli mieleen, että jos olisin ollut raskaana, mutta se vuotelis nyt kesken. Mutta eikö raskaustestin pitäis silti näyttää positiivista? Olisi pitänyt näyttää siis ainakin jossain vaiheessa.
Oman muksun neuvola on tänään, mietin jos ottaisin siellä asian puheeksi. Mitä apuja mä voin saada kadonneiden menkkojen löytämiseksi? Äh, tää on ihan typerää.
Kommentit (3)
Kuinka kävi, selvisikö syy? On vähän samanlaista tilannetta täälläkin...
Niin, kp:t on nyt siis 48/28