Suositelkaa matkakohdetta lokakuun lopulle viikoksi. Vietän nelikymppisiä.
Kommentit (11)
vai haluatteko jotain neljänkympin kriisiin, eli ei tavallisia?
Hyvä hyvä:) Dubai on kuulema oikein mukava. Ja siellä on sekin hyvä, että ryypeksimisestä joutuu putkaan.
Okei, onhan siellä levotonta nyt. Mutta ainakin itse todella haluaisin purjehtia Niilillä ja kokea ne pyramidit ja temppelit joista olen lukenut koulukirjoistani penikasta alkaen. Jos itse hakisin todellista elämystä joka on järjellisen lähellä, Egypti olisi se ykkönen.
Kaksi erityylistä paikkaa, jossa vielä lämmintä tuolloin
Ei ole lämmin matkakohde mutta erilainen. suosittelen käymään moulin rougessa, ottamaan ns shampanjapaketin. On luksusta synttärilahjaksi itsellesi :) ihana show!! Käytte hyvin syömässä ja sitten nämä pakolliset riemukaari ja eiffeltorni. Jonne muuten kannattaa varata liput etukäteen!! Ei jonotusta yhtään ja samalla hinnalla pääsee kuin jonottajat.
Etelänkohteisiin pääsee aina mutta pariisissa olisi jotain luksusta, sitä synttärifiilistä.
nyt sitten kuitenkin vaan lämpöä ja lepoa hakemaan. ap
omatoimisesti jonnekki ns autiolle saarelle. Toki viikko ei riitä vaan pitää olla vähintään kaksi, jopa kolme viikkoa. mutta suosittelen jos oikeasti haluaa lämmintä.
Ollaan menossa lokakuussa, lasten syyslomalla. En voi kyllä kehua, kun en ole ennen ollut...mutta kunhan ehdotin :-)
muuten kiva. ap