Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Hymyileekö vauvat myöhemmin jos syövät tuttia?

Vierailija
06.07.2011 |

Meillä vauva syö tuttia eikä hymyile vielä. Onko niillä jotain tekemistä toistensa kanssa? Vauva on 4 vko. Hymyileekö teidän vauvat jo kuukauden ikäisenä? Syökö tuttia?

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
06.07.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

jotkut vauvat hymyilee aiemmin, jotkut myöhemmin. Ei läheskään kaikki kuukauden ikäiset hymyile! Jotkut vauvat on vielä siinä iässä ihan omissa maailmissaan eivätkä ole vielä heränneet tähän maailmaan ja kiinnostuneet kommunikoimaan muiden kanssa. Älä hätäile. :)

Vierailija
2/4 |
06.07.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

korrelaatiota noiden asioiden välillä. Harva 4-viikkoinen hymyilee...

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
06.07.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mietin jo että onkohan kaikki ok kun muut selittää miten neliviikkoiset hymyilee :) Mutta kyllä tällä ilmeitä riittää, nostelee kulmakarvoja, kuikuilee, tuijottaa ihmisiä hämmentyneen näköisenä silmiin, mutta ilmeisesti on vielä ihan omissa maailmoissaan :D Vauvat on kyllä ihania!



t. ap

Vierailija
4/4 |
06.07.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tosin hän syntyi rv 41+6. Oli muutenkin jotenkin kehittyneempi.



Nyt kuopus on kaksiviikkoinen, syntynyt rv 38+1, ja on tosiaan "paljon jäljessä" esikoista saman ikäisenä.



Vauvat kehittyy eri tahtiin ja ainakin oman kokemuksen mukaan näyttäisi olevan merkitystä millä viikoilla syntyy.