Kuinka moni aikoo huomenna mittailla katseellaan miesten sormien pituutta???
"Miehillä, joiden suhdeluku etusormen ja nimettömän välillä oli matala, oli pidempi penis. Suhdeluku on sitä matalampi, mitä pidempi nimetön on suhteessa etusormeen.
Tutkijoiden mukaan yhteys selittyy sikiöaikaisesta altistuksesta testosteronille, joka säätelee sekä peniksen että sormien pituutta. Jos sikiö altistuu korkeille testosteronipitoisuuksille, sekä sormet että sukuelin kasvavat pidemmiksi."
Jos siis työkaverilla hillitön nimetön ja nysä etusormi, niin housuissa odottaisi jättiyllätys...
Kommentit (8)
sanovat miehelle pehmeästi: "annas kun pidän hetken sua kädestä..." ja jos sormet ovat lupaavat niin menoksi vaikka kello olisi vast 22.00
mainiota!
ja miehillä lepotilasta kasvu on yksilöllistä. Nollatutkimus.
Miehillä on yleensä sormien pituudet noin, naisilla ei. Nollatutkimus.
meidän työpaikan micillä on uskomattoman pitkä nimetön. hmm. hän on kitaristi myös.
"Tutkijoiden mukaan etusormen ja nimettömän välistä suhdetta ei voi nähdä suoraan käsiä katsomalla, vaan sormet on mitattava hyvin tarkoilla mittalaitteilla."
http://www.hs.fi/ulkomaat/artikkeli/Tutkimus+Miehen+sormien+pituus+kert…
On ollut AINA tiedossa, että naisilla *keskimäärin* on etusormi pitempi kuin nimetön ja miehillä tämä on toisinpäin. Johtuu tiettävästi testosteronitasosta siinä vaiheessa kun sukupuoli sikiöaikana määräytyy.
Kyrvän kokoon se tuskin korreloi.
käsissä etusormi on lyhempi kuin nimetön.
Mitäs tämä nyt merkitsee?
On ollut AINA tiedossa, että naisilla *keskimäärin* on etusormi pitempi kuin nimetön ja miehillä tämä on toisinpäin. Johtuu tiettävästi testosteronitasosta siinä vaiheessa kun sukupuoli sikiöaikana määräytyy. Kyrvän kokoon se tuskin korreloi.
Tässäkö syy, miksi kitaristit saavat pimppiä pyytämättä?