Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Abortin haitat!

Vierailija
22.06.2011 |

http://www.jariiivanainen.net/Abortti.html



Toi kirjoitus kertoo tosi hyvin ns. normaalin abortin haitoista!

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
07.02.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

Nykyään jopa käydään keskustelua siitä, että vastasyntyneet sairaat tai vammaiset lapset voitaisiin vanhempien suostumuksella jälkiabortoida, eli tappaa synnytyksen jälkeen. On vedottu siihen, että nämä lapset kuormittavat liikaa tulevaisuuden talouskuormaa.



Journal of Medical Ethics -lehdessä julkaistussa artikkelissa Oxfordiin yliopistoon kytköksissä olevat Alberto Giublini ja Francesca Minerva kirjoittivat, että vastasyntyneet vauvat eivät ole vielä oikeita ihmisiä, eikä heillä ole moraalista oikeutta elämään. Artikkelin mukaan vanhemmilla pitää olla oikeus antaa lapsensa surmattavaksi, jos lapsi syntyy yllättäen vammaisena. Artikkelin mukaan tällaisten lasten kasvattaminen on taakka sekä vanhemmille, että yhteiskunnalle.



Kun abortti ja kaikenlainen pahuus on hyväksytty, niin ihmiset päätyvät ratkaisuun jossa jonkun ihmisen elämällä ei ole enää ollenkaan arvoa. Vammaiselle lapselle kuuluu ihan sama elämänarvo kuin terveelle lapselle. En voi muuta kirjoittaa kuin että Giublinin ja Minervan ajatukset edustavat äärimmäistä pahuutta.

Vierailija
2/2 |
03.01.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

<a href="http://www.jariiivanainen.net/Abortti.html" alt="http://www.jariiivanainen.net/Abortti.html">http://www.jariiivanainen.net/Abortti.html</a&gt;

Toi kirjoitus kertoo tosi hyvin ns. normaalin abortin haitoista!

Nykyään ihmisiä vaivaa kieroutunut ja vääristynyt moraalikäsitys. Kaikki tapetaan ja kaikki tehdään väärin. Mikä ihmisiä oikein riivaa?

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: viisi kahdeksan yhdeksän