Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

kuinka paljon / villisti vietitte

Vierailija
04.06.2011 |

nuoruuttanne noin 19-25 vuotiaina.. Oliko joka viikonloppu juhlia tai illanistujaisia kavereiden kanssa?

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
04.06.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

Jälkeenpäin ihmettelen miten minä olin meistä se, joka sai tutkintonsa määräajassa suoritettua. Nyt valmiina taiteilijana ei enää niin tarvitse juhlia.

Vierailija
2/2 |
04.06.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

enkä ole kovin villisti aikaani viettänyt.



Olen luonteeltani hillitty, vetäytyvä, sisäänpäinkääntynyt ja epä-spontaani eikä minua juurikaan kiinnosta muiden seura. Silti vielä pari vuotta sitten yritin olla sellainen bilettäjä-tyyppi. Kävin yökerhoissa ja pippaloissa useamman kerran kuussa, tanssin paljon ja join liikaa. Yritin tietoisesti olla rento ja pitää hauskaa, mikä ei oikein toiminut.



Yhden ainutta "säätöä" tai "kännisekoilua" minulle ei koskaan kertynyt. Olin humalassakin se sama minä, alkoholi ei minua muuksi muuttanut vaikka sellaista toivoinkin. Kesti aika kauan tajuta tämä.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kaksi neljä viisi