Lue keskustelun säännöt.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Alue: Aihe vapaa
Nolo juttu on tämä:
27.05.2011 |
ilta-sanomissa oli juttu tästä mallipomon pidätyksestä. Siinä oli kuvakin. No onneksi tuli sitten avattua se juttu niin selvisi, että ei se kuvan mies ollutkaan se pidätettymallipomo. Ihan komea mies, olisi voinut vaikka ollakin;)
Kommentit (1)
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Alue: Aihe vapaa
Eilen oli juttua että Hakkarainen tarjoaa kyytejä eduskunnan piikkiin jossain Vesannolla, missä se sitten lieneekin, mutta totuus taisi olla jotain muuta:
7 päivää-lehden mukaan Hakkarainen olisi käyttänyt taksikorttia tarjoamalla kyytejä tuttavilleen Vesannolla. Iltalehden selvityksen mukaan väitettyihin matkoihin edustaja ei ole käyttänyt eduskunnan korttia, sillä kaikki Hakkaraisen kyydit on tehty pääkaupunkiseudulla.
Lisäksi suuret otsikot eilen ilmoittivat kuinka Hakkarainen "höyläsi taksikorttia". Se oli paljon parempi otsikko tietty kuin Sampsa Katajan taksikortin höyläys. Kansanedustajia kaikki.
Nelosen uutisten tekemän selvityksen mukaan Hakkaraista edellä taksikorttitilastossa ovat vain Sampsa Kataja (kok) 1035 eurolla ja ex-leijonavahti Sinuhe Wallinheimo (kok) 1010 euroa.