miehen nettotulot laskivat 1000 e/ kk-
Kommentit (11)
t. ap
ps asaikkaat maksaa tosiii hitaasti laskunsa jos ollenkaan
t. ap ps asaikkaat maksaa tosiii hitaasti laskunsa jos ollenkaan
kysyy työhallinnon asiantuntijatehtävissä oleva, jonka mielestä lama taittui jo.
sitä asiakkaiden laskun maksamista. Muistutusta kehiin ja jos ei parit tehoa, niin perintään, alkaa tulla maksua.
ps yrittäjien lama on kestänyt keväästä 2010 ja kevääseen 2011
eli edelleen jatkuu vaan
- asiakkaat maksaa tosi hitaasti
ps vastahan nokia networsiltakin irtisanottiin sakkia jos virkailija muistaa...
t. ap
Googlettakaa vaikka laman määritys.
Lama meni jo!
t. toinen virkamies
mutta lama vaikuttaa toki vieläkin moneen asiaan. Kassat ovat tyhjät laman jäljiltä ja kauppoja on edelleen otettu 0 katteella.
Kansan kielessä voi siis puhu lamasta edelleen.
Vaikka virallinen lama menikin, niin työttömiäkin on edelleen laman jäljiltä.
ps yrittäjien lama on kestänyt keväästä 2010 ja kevääseen 2011
eli edelleen jatkuu vaan
- asiakkaat maksaa tosi hitaastips vastahan nokia networsiltakin irtisanottiin sakkia jos virkailija muistaa...
t. ap
... viimeksi vuonna 2002 muistaakseni. Eihän koko Nokia Networksia ole ollut olemassakaan enää yli 4 vuoteen! Nokia Siemens Networksilta taas irtisanottiin työntekijöitä viimeksi vuonna 2008 - siitäkin siis jo 3 vuotta... Että "vastahan" tosiaan :-)
t. Tyytyväinen NSN:läinen, jonka mielestä myös lama (tai siis taantuma) on jo takana päin
Mutta luulis että yrittäjä on sen verran fiksu, että hänellä on säästössä rahaa pahan päivän varalle. Jos ei ole niin eipä kannata sellaista yritystoimintaa harjoittaakaan.
Varmasti vaikuttaa juu,oletko itse töissä?