Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Onko lapsesi sairastanut mononukleoosin (pusutauti) ?

Vierailija
24.05.2011 |

Paraniko nopeasti vai mitä kaikkea tuli?

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
24.05.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

mutta itse sairastin sen teininä. Olisko ollut joku viikon tauti. Syöminen ja puhuminen tuotti tuskaa, mutta pahinta oli kun ei voinut poikakaverin kanssa pussailla:)

Vierailija
2/4 |
24.05.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

sairastin sen 20 vuotiaana. alkoi siitä kun oli n. 4 angiinaa peräkkäin ja viimeisimpään ei sitten enää antibiootit auttaneet. Kurkku tuntui paksulta kuin mikä, ei voinut niellä ja kuume oli korkea. Viikon verran kesti mutta kaverillani kesti 3 viikkoa joista kaksi sairaalassa. Voi olla pahimmillaan tosi ikävä ja p itkäkestoinen ja jälkitaudit vaarallisia, mm. sydänlihaksen tulehdus

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
24.05.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

mutta itse sairastin 15 vuotiaana.



Ensin kurkku tuli kipeäksi, seuraavaksi kurkku turposikin niin, etten pystynyt syömään/juomaan saati edes puhumaan siitä sitten sairaalaan tiputukseen viikonlopun yli.



Vierailija
4/4 |
24.05.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

Onko tauti harvinainen taaperolla? ap

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kaksi yksi kuusi