Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Ottaa kupoliin, jätin eilen soittopyynnön 1-luokkalaiseni sijaisopelle koska

Vierailija
17.05.2011 |

luokan "kiusaajat" olleet taas eilen välitunneilla vauhdissa, mutta eipä ole opettaja soittanut.

On kuitenkin koko vkon luokkaa kaitsemassa ja ensivkollakin parina päivänä.

Opettaja joka vastasi eilen 12 aikaan soittooni kirjoitti viestin opettajainhuoneen taululle osoitettuna 1A-luokan sijaiselle nimeltä se ja se ja puhelinnroni mukana.

No, soitanpa takaisin koululle, tulee vain halju ja hölmö olo tällaisesta:/

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
17.05.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

Sijainen ei varmasti ole tahallaan jättänyt soittamatta takaisin... Meillä soittopyynnöt joko annetaan henk.koht. kyseiselle opettajalle tai jätetään viesti tämän paikalle. Meillä ainakin opehuoneen ilmoitustaulut on täynnä tavaraa, yksi pieni lappu hukkuu sinne massaan. Sijainen ei välttämättä edes tajua seurata ilmoitustaulua aktiivisesti.



Soita takaisin ja pyydä antamaan soittopyyntö suoraan opelle, jos et tälläkään kertaa tavoita sijaista.

Vierailija
2/3 |
17.05.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

Sijainenhan voi olla ihan kuka vaan, esim. jonkun open kaveri, jolla ei ole alan koulutusta. Hän ei välttämättä osaa hoitaa asiaa eikä tiedä, mitä pitäisi tehdä.



Joo, tottakai sijainen on vastuussa open tehtävistä, mutta tosiasia on, että sijaisiksi otetaan välillä ihmisiä, joilla ei ole siihen edellytyksiä. Aina ei ole pätevää sijaista tarjolla. Reksin kanssa kannattaa selvittää asiaa.



t. ope

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
17.05.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

No, pojalla on koulua tänään klo14 saakka ja 15 asti odotan, jos ei mitään kuulu niin sitten kai laitettava rehtorille viestiä..

Tuntuu vaan todella kurjalle ja liioitellullekin ottaa ihan reksiin yhteyttä suht pienen kiusaamisen takia, mutta jos ei kerta ope, vaikkakin sijainen, hoida hommaa ja vastuutaan niin eipä muu kai auta.

Mulla kun totaalinen nollatoleranssi kiusaamisten suhteen ja sama alinjaa tuo koulukin on noudattanut eli heti puututaan jos jotakin ilmenee jne.



ap

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kuusi kuusi yksi